andy_forresite написа:Преди няколко дни ми доставиха оборудването и лека-полека започнах да сглобявам фитинги, тръби, разни кабелчета за помпата, термостата, щепселче за управлението... Всичко дойде добре опаковано и без прашинка. Беше и все още е толкова чисто че като пипаш го цапаш. Има някои подобрения по Торч 2. Едното е че горелката не се сваля за почистване. Залагаш я, затягаш на ръка двете гайки и това е. Чисти се топлообменника и пепелника се изхвърля от време на време. Второто касае управлението и по-точно в:Хайде честито ти придобивка. Надявам се всичко да ти е безпроблемно при пробите и да върви по план. Пускай по някой пост та да знаем как напредваш.
- задаването на времето за самопочистване (периодичното обдухване); има настройка само за интвервала от време - през колко минути да се самопочиства. Продължителността на самопочистването е определена софтуерно според мощността, на която гори, т.е. различно е за различните мощности.
- механичното бутало за избутване на твърди остатъци има чавка за вкл/изкл. и то си "знае" кога да се задейства
Работата с управлението е много интуитивна. Всеки може да направи каквото поиска без изобщо да е поглеждал към ръководството. Датата и часът идват настроени, така че няма много за човъркане.
Предстои да сложа още два радиатора и да досвържа входа и изхода. Не можах да си намеря втория тръбен ключ и гаечен 36, но ако се задържи така топличко навън, ще има време за помотване. Надявам се до края на този месец майсторът да шпаклова едната стая, да изчакам технологичното време за съхнене, да грундирам и боядисам, че да пристъпя към монтажа на радиатора там. Дано няма много течове ...
Стигнах до заключението, че най-лесно се работи с железата


Схемата на свързване е по дадената от производителя примерна такава, само че разположението е различно и на пръв поглед няма много общо. По-елементарно не можах да го измисля.
От котела съм "излязъл" с коляно от метал (месинг) водоравно, тръба от метал, коляно, пак тръба, пак коляно но вече вертикално и нагоре метална тръба към холендъра на помпата. Холендрите взех с вграден сферичен кран за да мога да сменя помпата когато се наложи без точа водата. На практика повечето компоненти като помпа, обезвъздушител, манометър, разширителен съд, могат да бъдат сменени без да се наруши целостта на ППР-сглобките.
Снощи премерих капацитета на шнека. На първото пускане не изкара нито един пелет. Изтекоха 360-те секунди и двигателчето на шнека спря. Като свърши обратното броене се спира задвижването на шнека, т.е. не трябва хронометър и да го спреш ръчно, а самО си спипра. Пуснах го пак и след 20-тина секунди почнаха да тропат пелетки в съда. След това "източих" с две поредни замервания на капацитета в две найлонови торбички по 1485 и 1500 g пелети - заводската стойност 1500 g остава. Съвпадък. Засега намалих калоричността от 4400 на 4300 поради намерението ми да горя слънчоглед отначало и това е то по настройките на контролера. Един приятел каза на една от жените вкъщи, че няма да може да се оправи с това отопление без мен. Чух го, отидох при тях и му казах - Добре, кое му е сложното, кажи ми една марка на отоплително съоръжение с пелети с по-елементарна работа и настройки от тази. Мълчание
