Благодаря за отговора ,имам го в предвид и го предложих като вариант ,в момента човека има Атмос 50 с горелка Грейко 50 ,търсим уж по добро КПД и малко да се премахне първобитната гледка - стърчащи горелка ,бункери,шнекове и тен подобни .Само цената на Пелетерм го спира леко .
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo
- майстор
5329 мнения в "Котел на пелети?"
filmatoplo
- майстор
- Мнения: 17842
Като Херц и Грейко - риза и после тръби,но Пелетерм е по висок клас от Грейко съответно по скъп.
- Мнения: 5
В помещение 4м дълго на 1.10м широко ще събера ли котел Pelletherm V.4 LongTime - десен?
Дават му параметри 775мм дължина 1245мм височина 1075мм ширина
Дават му параметри 775мм дължина 1245мм височина 1075мм ширина
LazarGanev
- "Велик майстор"
- Мнения: 15064
Не. Нито десен, нито ляв (да не се смята за предизборна агитация
)
Последна промяна от LazarGanev на съб мар 25, 2017 12:35 pm, променено общо 1 път.
- Мнения: 5
- Мнения: 3
Здравейте,
Да запитам и аз със моята болка.
Харесах си два модела котли с горелки:
1. Twin Bio Luxury 24 kW - цена ~9 000 лв.
недостатък - нито един инсталиран в България, никакви отзиви, никакви схеми на горелката
предимство - нова икономична горелка с променлива геометрия и системата е от един производител с опит
2. PellasX Revo Mini 26 kW + BLACKSMITH BS-B24X - цена ~9 000 лв.
недостатък - никаква информация за производителя на котела, дори няма и сайт (по скоро вече не работи blacksmith.dk), няма схема на пътя на димните газове
предимство - горелката е перфектна
Та въпроса ми е следния - клоня повече към PellasX Revo и да се доверя ли на BLACKSMITH или някой може да ми предложи друг по добър котел на сходна цена съвместим с PellasX (или да се спра на Twin Bio Luxury).
Да запитам и аз със моята болка.
Харесах си два модела котли с горелки:
1. Twin Bio Luxury 24 kW - цена ~9 000 лв.
недостатък - нито един инсталиран в България, никакви отзиви, никакви схеми на горелката
предимство - нова икономична горелка с променлива геометрия и системата е от един производител с опит
2. PellasX Revo Mini 26 kW + BLACKSMITH BS-B24X - цена ~9 000 лв.
недостатък - никаква информация за производителя на котела, дори няма и сайт (по скоро вече не работи blacksmith.dk), няма схема на пътя на димните газове
предимство - горелката е перфектна
Та въпроса ми е следния - клоня повече към PellasX Revo и да се доверя ли на BLACKSMITH или някой може да ми предложи друг по добър котел на сходна цена съвместим с PellasX (или да се спра на Twin Bio Luxury).
LazarGanev
- "Велик майстор"
- Мнения: 15064
wolfskin написа:Здравейте,Да уточним още веднъж - чул/чел си нещо, нямаш никаква информация за него, нямаш представа какви са предимствата (но твърдо предполагаш, че ги има). От друга страна си подготвил едни 9000лв, които се чудиш къде да дадеш? Бъди сигурен, че няма да чакаш много - ще ти ги грабнат като куцо пиле домат
Да запитам и аз със моята болка.
Харесах си два модела котли с горелки:
1. Twin Bio Luxury 24 kW - цена ~9 000 лв.
недостатък - нито един инсталиран в България, никакви отзиви, никакви схеми на горелката
предимство - нова икономична горелка с променлива геометрия и системата е от един производител с опит
2. PellasX Revo Mini 26 kW + BLACKSMITH BS-B24X - цена ~9 000 лв.
недостатък - никаква информация за производителя на котела, дори няма и сайт (по скоро вече не работи blacksmith.dk), няма схема на пътя на димните газове
предимство - горелката е перфектна
Та въпроса ми е следния - клоня повече към PellasX Revo и да се доверя ли на BLACKSMITH или някой може да ми предложи друг по добър котел на сходна цена съвместим с PellasX (или да се спра на Twin Bio Luxury).
Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:
Сподели форума:
Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:
Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:
Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?
- Преустройство, ремонт и реновиране
- ↳ Вашите ремонти
- ↳ Кухня
- ↳ Баня
- ↳ Дневна
- ↳ Спалня
- ↳ Детска
- ↳ Градина
- ↳ Коридор
- ↳ Тераса и балкон
- Направи сам
- ↳ Направи сам
- ↳ Ремонтирай сам
- ↳ Къде е по-евтино?
- ↳ Дърводелство
- ↳ Ел. инструменти
- ↳ Металообработване
- ↳ Конкурс "Направи сам 2012"
- Строителство
- ↳ Всичко за вилата
- ↳ Къщи
- ↳ Саниране
- ↳ Хидроизолация
- ↳ Пасивни и нискоенергийни сгради
- Сухо строителство
- ↳ Окачени тавани
- ↳ Преградни стени и предстенни обшивки
- ↳ Сухи и повдигнати подове
- ↳ Декоративни елементи - колони, трегери, сводове и др.
- ↳ Всичко за гипскартона и гипсфазера
- Въпроси и Отговори
- ↳ Полезни съвети
- ↳ Автомобили
- ↳ Партньори
- ↳ Боядисване и Декориране
- ↳ Вентилация, климатици и термопомпи
- ↳ Водоснабдяване и канализация.
- ↳ Всичко за ремонта
- ↳ Електротехника
- ↳ Отопление
- ↳ Газификация
- ↳ Електроника и Схеми
- ↳ Газобетон
- ↳ От всичко по малко
- ↳ Компютри и периферия
- ↳ Уеб дизайн, PHP, MySQL, JavaScript, HTML..
- ↳ Мобилни устройства, GSM-и
- ↳ Нека се запознаем
- ↳ Recycle Bin
- Статии
- ↳ Практични решения
- ↳ Качване на снимки
- ↳ Какви статии искате?
- ↳ Готварство, туршии и зимнина
- ↳ Отмора и шеги
- ↳ От нищо нещо
- ↳ Не е за вярване
- ↳ Литература
- ↳ Връзки към Интересни сайтове
- Магазин
- ↳ Препоръки и Мнения за он-лайн магазина
- ↳ Крадeни инструменти !!!
