Най - вълнуващия въпрос зимно време.
syncho - майстор
Dobri88, само да кажа, че мога и котел да ти продам, ако желаеш, но мисля кое би било по-подходящо за теб.

Повярвай ми ни най-малко имам изгодата точно тук да предлагам каквото и да било. Обикновенно това се дължи на предразсъдъците на пишещите тук, че видиш ли гледам да си пробутам стоката тук. Тези, които ме познават знаят, кога да оценят мнението ми.

Гледната ми точка за камините за такива площи винаги ще бъде една и съща - 100% предимство пред котлите. Относно котли с ниска мощност можеш да погледнеш следните модели, за които се сещам без да се замислям особено - Slimpel Easy, HP15

Пожелавам ти успех с избора на котел.
Dobri88 - помощник
Нямам в предвид точно теб, а като цяло че всеки си хвали това което има в тях, продава, монтира и така нататък.
За 1 седмица проучване онлайн и на живо - какво ли не ми видяха очите. Да може би си прав, че е по-разумно камина за тези размери, но изтъкнатите от мен причини са важни за мен, а и 5 радиатора/ 2 лири и бойлер не е чак толкова малко :)
Здравейте
Имам нужда от вашето мнение, прочетох много неща но така и не можах да отговоря на моите въороси та ще попитам вас.
В момента строим или по скоро реновираме къща и искам да се отоплява с котел за пелети но не мога да се спра на марка. Къщата е с две спални хол кухня баня и голяма таванска стая горе долу 120 кв.м. ще има 5 големи радиатора и два по малки както и бойлер 100л. Какъв котел ще ми трябва, разбира се не ми се иска да е от най скъпите но и не търся най ефтините ,търся качество на добра цена . Също искам и да знам относно сервизната поддръжка защото ако стане нещо с котела в средата на зимата мога ли да разчитам на коректен сервиз който да отстрани приблема в нормален срок. Ще съм благодарна за всякакви съвети от ваша страна тъй като съм изцяло нова и "боса" в темата за пелетните котли и камини :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Polinaregenberg написа:
Ще съм благодарна за всякакви съвети от ваша страна тъй като съм изцяло нова и "боса"
Сега остава да кажеш, че си "само по парфюм" и виж ко стаа :wink:
А иначе по темата - според мен трябва да почнеш от местоположението си, да проучиш фирмите в твоя регион - какво предлагат, колко са сериозни в сервиза и тогава да си избираш от тяхната сергийка. Щото и златен котел да си вземеш, като няма кой да го погледне наблизо - умираш от студ :cool:
От Шумен съм и знам само че burnit ги правят тука ама май не били сериозни със сервиза чувала съм за някакви италиански по скъпи ама сервиз едвали не 24 часа но марката незнам коя е точно. Варна е близко ама там изобщо нямам идея какви ги има и дали са стока. Вие какво ще кажете по въпроса :)
шоп - майстор
Polinaregenberg написа:
Също искам и да знам относно сервизната поддръжка защото ако стане нещо с котела в средата на зимата мога ли да разчитам на коректен сервиз който да отстрани приблема в нормален срок.
Това със сервиза си е таралеж в гащите. Всико трябва да е описано точно и коректно в договора за сервизна поддръжка.

Какво според Вас е "нормален" срок? По принцип сервизният срок е 30 дни!!!

Нали не вярвате, че някой ще реагира петък в 20 часа?
Или на 24.12?

По закона на Мърфи и логиката котела протича зимата при -15, -20 градуса, не лятото:-)) И всичко мръзне и пука ако не се източи и не е с антифриз.

Най-бързият сервиз е мъж сръчко вкъщи. Действа светкавично:-)
Стоян Петришки - специалист
Polinaregenberg написа:
От Шумен съм и знам само че burnit ги правят тука ама май не били сериозни със сервиза чувала съм за някакви италиански по скъпи ама сервиз едвали не 24 часа но марката незнам коя е точно. Варна е близко ама там изобщо нямам идея какви ги има и дали са стока. Вие какво ще кажете по въпроса :)
Щом сте от шумен Лазар Ганев е вашия човек. тои е от варна и силно го препоръчвам. На мене лично ми е помагал само по телефона, но винаги са се получавали нещата
Ами за съжаление мъжът ми работи и го няма в къщи по два три месеца а и колкото и способен да е не бих му позволила да бута особенно електрониката айде тръбите и другото добре ама не и самия котел...

Може ли малко повече инфо за този Лазар той към коя фирма е или поне с какви марки котли работи, някакви координари за връзка? Благодаря :)
Стоян Петришки - специалист
Polinaregenberg написа:
Ами за съжаление мъжът ми работи и го няма в къщи по два три месеца а и колкото и способен да е не бих му позволила да бута особенно електрониката айде тръбите и другото добре ама не и самия котел...

Може ли малко повече инфо за този Лазар той към коя фирма е или поне с какви марки котли работи, някакви координари за връзка? Благодаря :)
Отговорил ви е на първия пост :yawinkle:

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: