Ако незнаете къде да постнете въпрос или мнение, тука е мястото.
shotik - майстор
На елскутер на 24 В мотора загрява при по продължително ползване и като намерих вентилатор от компютър на 12 В, искам да го свържа паралелно във веригата на елмотора и при включването му да се включва и вентилатора и да го охлажда.На вентилатора е написано че е за 12В,и 0.30 А.Какво съпротивление да свържа последователно за да се компенсира напрежението и стане подходящо за вентилатора.
brum - майстор
Свържи 2 вентилатора последователно.

Иначе ти трябва резистор 40 ома ( при 0.3А ще има 12 волта върху него ) . Но този резистор ще разсейва 12 вата. Никак не са малко.
tysonlkr - специалист
Kaкто каза колегата в горният пост не е ефективно да слагаш резистор. Това ще доведе до нежелана допълнителна консумация, което ще се отрази на пробега който изминаваш с едно зареждане :wink:
Мислил ли си за варианта да се постави перка някаде задвижвана от двигателят на скутера :?
Според мен това е по удачният вариант :roll:
ssi - специалист
Направи си въздухозаборник от твърд картон или от пластмаса и като караш да обдухва съответното място
brum - майстор
Ъъъъ, прави са колегите, само да допълня, че има и вентилатори по 24 волта.
ELEMENTAL - специалист
12вата :? :arrow: 12V.0,3А=3,6W.Резистор 39-47ома/5вата би свършил чудесна работа.Ако е наложително загубите да са минимални, то може вместо резистор да се използва импулсен регулатор или да се използва направо вентилатор 24волта/0,15А (както спомена brum).

Тема "вентилатор на 12 в във верига за 24 в." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: