m.eit написа: Ф 15 е достатъчна само при връзката на помпата от където засмуква, трябва да сложиш 30 сантиметра ф 22 тръба за да не се товари(помпата)!Ясно
За момента съм събрал това като конфигурация за бойлер Tesy 200 литра:
2х Елдом Classic R 2,0 (все още се колебая и с варианта за един Бош 5000)
Помпа Grundfos ALPHA2L 25-40 180
Управление Натурела NHC-H52(M)-2
Тръбата Ф15 ще я мисля в движение дали медна или гофрирана от неръждаема стомана (понеже изглежда доста лесна за монтаж).
Ако някой има предложения за промяна в по-горното нека сподели.
Благодаря на всички за коментарите.
