Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Stefan1981 - напреднал
Ако си погледнал снимката, ако си разбрал нещо, щеше да зададеш доста по малко време.
При 7,5 секунди, мощността на котела ти е около 18 киловата.
Щом не ги изгаря, значи въздуха не стига. Увеличи малко вентилатора, ама Маааалко. Ако пак падат неизгорели- ооооще Малко.
Друг е въпроса, че котелът ти е 16киловата и увеличаваш озоновата дупка.
Напрайх си трудът да ти ги смятам, както пожела. Направил съм ти времена за 4,3 ...7,5 и 13 киловата. От теб се иска да си настроиш вентилатора, за да гори що годе добре.
Хм....аз съм с време 7,5 при идентичен капацитет на шнека, ама котела ми е 27киловата.
Трипътния е голяма работа, да знайш!
[/quote]
Разбрах я правилно. 7.5 ми беше зададено от инсталатора, което ми се струваше много за моето котле. Сам свалих времената за подаване, смятах като количество пелети но нямах представа за получените мощности. За тях сега се водя по твоята таблица.
Моето стана много, ама.
До какви kw. на горелката могат да се усвоят от 16kw котле?
gnt69 - майстор
чет сеп 27, 2018 10:37 pmStefan1981 написа:
До какви kw. на горелката могат да се усвоят от 16kw котле?
Не много според мен 10-12. Предполагам нямаш турбулатори. Колегите с Бош- Дакон да споделят някое чертежче за турбулатори.
Според мен сега времето е топло и не ти е необходима пълната мащност на котела и горелката. Направих ти една таблица с мощности 12-8-5кв. Пък като направиш преградите в котела може и по големи мощности да се сложат, пък и да застудее времето малко да почнат да теглят комините. :partyman
Мощноста на вентилатора не я гледай в таблицата останала е от преди. При всеки комин и във всяка къща в зависимост от напрежението на тока вентилатора е различен. Ама има време ще му хванеш цаката зимата е пред нас.

Прикачен файл:
peleti12.jpg
peleti12.jpg (57.08 KиБ) Видяна 1945 пъти
чет сеп 27, 2018 10:37 pmStefan1981 написа:
...
Ето ти турболатори.
viewtopic.php?f=10&t=49704&start=40
Да са живи и здрави колегите, че са ги метнали тук!
Таблицата не е моя, а на Брадъра, който любезно я предостави за форумно ползване.
Турболатори не съм си правил и поставял, а само си направих котела 5 ходов, като разделих бункера по вертикала.
За 16 коньовия не знам дали ще стане, но турболатори можеш да си направиш.
Бодни един термометър на изхода на котела и гледай градусите да не падат под 100-110.
bedamusa - специалист
Здравейте, има ли някой с новия контролер NPBC-V4 оказа се , че няма rs232 и не мога да си използвам програмата за мониторинг.
YordanTsvetkov - напреднал
Здравейте,някой знае ли колко вата е новия нагревател за горелки Грейко? Със стария ми пали слънчогледа за 3,5-4 минути и ми се вижда малко бавно.
пет сеп 28, 2018 5:40 pmYordanTsvetkov написа:
Здравейте,някой знае ли колко вата е новия нагревател за горелки Грейко? Със стария ми пали слънчогледа за 3,5-4 минути и ми се вижда малко бавно.
Не съм сигурен, май беше към 360 вата.
Да не подкара сезона със стари пелети.
И при мен се случва нещо такова, като време, но съм имал случаи да пали за около 2 минути.
Как са ти процентите на вентилатора?
filmatoplo - майстор
Знам че новата е 300 вата :? :wink: старата е около 200-250 :) .
пет сеп 28, 2018 9:32 pmfilmatoplo написа:
Знам че новата е 300 вата :? :wink: старата е около 200-250 :) .
120 вата е старата.
YordanTsvetkov - напреднал
пет сеп 28, 2018 6:15 pmТрифон П.Трифонов написа:
пет сеп 28, 2018 5:40 pmYordanTsvetkov написа:
Здравейте,някой знае ли колко вата е новия нагревател за горелки Грейко? Със стария ми пали слънчогледа за 3,5-4 минути и ми се вижда малко бавно.
Не съм сигурен, май беше към 360 вата.
Да не подкара сезона със стари пелети.
И при мен се случва нещо такова, като време, но съм имал случаи да пали за около 2 минути.
Как са ти процентите на вентилатора?
Пелетите са от този сезон 8мм гр.Попово. Горят добре,но се запалват по-бавно от дървесните. Вентилатор при палене 47%.

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: