Ел. инструментите. Консумативи.
niavik - напреднал
Попадна ми един циркуляр за керамика. Чудя се дали е удачно да му сложа диск за дърво?
Гледам, че има доста подобни настолни циркуляри за дърво и се чудя каква е разликата?

Прикачен файл

keram.png

Прикачен файл

cirkol.png
Chefo77 - майстор
Слаб е.
Оборотите са почти 2 пъти повече при същата мощност, което прави силата на единичния удар много по-ниска. Освен това е доста по-лек, ще го буташ по-лесно. И за капак - не съм убеден как е решено прахоотвеждането, силно ме съмнява дали изобщо ще върши работа при дървесни отпадъци.
Може да има и някаква разлика в начина, по който мотора да поема вибрациите от рязането. При плочките почти няма такива.
mitko64 - майстор
Oборотите са си толкова колкото е възможно при циркуляр монтиран директно на оста на асинхронен двигател. Имам подобна преработка на Ейнхел, само че 900W(моторът е с алуминиеви намотки). Понеже за плочки си купих една Credia с 8000 оборота, на Еинхела му сложих един райдерски диск 190мм. за дърво, с отвор 25,4мм. Бичи чамови дъски с дебелина до 40мм., само трябва по- бавничко да се подава и да не се криви, че иначе спира дискът. За прахоотвеждане не съм и мислил, мята трици във всички посоки. Разцепващия клин и калника съм ги махнал.

Тема "Циркуляр за дърво и циркуляр за керамика" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: