ДС трябва да бъде правилно оразмерен - обема на СК плюс обема на тръбите,които се изпразват и запас около 1л../ помпата да не засмучи въздух/ . По възможност с по-малък диаметър. Така водата ,която постъпва в него и все пак отдава малко топлина при работа,а и при затопляне при тръгване на помпата ,ще бъде минимална по количество. При направата на отворите на ДС трябва да има в предвид: отвора от който СК ще взема въздух при изпразване,да остава над нивото при спряна помпа!
Горе долу така ли трябва да се преработи кантата ?
Този отвор за вземане на въздух как точно трябва да се направи, хем да е херметически затворено хем да дърпа въздух ?
Предполагам ще ми трябва и аргончик за да направи новите отвори на кантата ?
http://prikachi.com/images/520/8032520K.jpg
