• 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 137
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
ivanovbg, преди 2-3 години Grundfos UP Basic 25/4 беше на цена 127лв, всяка друга конкуренция се свиваше в диапазона 80-120лв и почти не можеше да продава. Сега като влязоха в сила директивите най-евтиния електронен модел на Грундфос стана на цена 240лв, много от марките дори все още нямат електронен модел, но прекръстиха своите помпи на "соларни" (защото за соларните все още не е влязла директивата в сила), като дори им вдигнаха цената и продължиха да ги продават и то с много по-голям пазарен дял. Та не знам кой ги мисли тези директиви, но са ощетени добрите фирми, но и клиентите, защото преди 3 години за тези пари получаваха много по-качествен продукт
lov - майстор
Пак ще помоля за директен линк към тези директиви. Без значение на който и да е от европейските езици.
Щото директиви много а в 99% от случаите са само пожелателни. А в някои от случаите са безумия които и се ползва така нареченото мълчаливо съгласие за не изпълнение.
Последно за което се сещам са точно тези енергоспестяващите крушки. От 2015 трябваше да влезе забраната за използването на тежки метали като живак на пример при осветителните тела. Да ама не щото забраниха с нажежаемата и сега по същата директива трябваше да спре и производството на уж енергоспестявщите. Та освен лоеници и светодиоди нищо друго не би трябвало да има в магазините
1115 - специалист
- Докторе, никой не ми обръща внимание.
- Следващият
1115 написа:
LazarGanev написа:
...
О, lov, не ми се търси сега - това са европейски директиви като тези, които забраниха крушките с нажежаеми жички...
Това в същност са регулации 641/2009 (EC) и 622/2012 (EC) към директиви 2005/32/EC, 2009/125/EC
и те касаят индекса на енергийна ефективност.
Сега не съм запознат с този индекс как се изчислява, но ми се струва, че разните му там Вило и Грундфос се опитват да продават скъпо "ВИСОКО ЕФЕКТИВНИ" ЕЛЕКТРОННИ помпи, които не подлежат на ремонт - мечтата на производителя.
С две думи - ползваш помпа за 270лв и като се повреди след гаранционния срок я хвърляш, както хвърляш носна кърпа.
И после тези компании се тупат в гърдите, как със заводите в Китай, които не са под контрола на директивите на ЕС и бълват милиони тонове ЦО и замърсяват зверски околната среда, са спестили много ток.....
Ще падна от смях.
lov - майстор
Да колега са същото става на въпрос. Фирмените лобита са натделели в тези комисии. Успях да намеря първо източника и в общи линии съдържанието е Бла..блаа, бла и т.н.. При проектиране на нови трябва да се спазват тези условия да отговарят на едни измислени параметри дето и китайските ментета покриват. Всичко проектирано до сега остава в производство.
И докато ровех, погледнах големите фирми как се фалят че отдавна са покрили нормативите. И постоянно натякват на това колко са велики....... и да не продължава да обяснявам политиката за лапнишарани.
ivanovbg - майстор
Същата работа е като с нашите измислени търгове за закупуване на коли в държавните учреждения. Условията са такива, че само избраните да ги покриват :lol: :lol: :lol:

Май става актуално:
-Ало, енергото ли е?
- Не, централата на ЕС в Брюксел.
- Е, няма значение и на вас да ви ....
radius - майстор
1115 написа:
И после тези компании се тупат в гърдите, как със заводите в Китай, които не са под контрола на директивите на ЕС и бълват милиони тонове ЦО и замърсяват зверски околната среда, са спестили много ток.....
Ще падна от смях.
Ей това е същината на всичко. ( но май и аз съм в схемата с 2 алфи подготвени)

Шопе мерси за таблиците.
mgbagera - специалист
Рано ли е да започнем дискусията за пропиленгликол?
Има ли разлика в качеството му из между различните производители ? Вие какъв си взимате и от къде?
В какво съотношение го разреждате?
volero - специалист
Имам следния въпрос ,някой дали може да потвърди дали количеството което дават в характеристиките на един колектор че събира да речем 800мл флуид може да се вярва защото искам да разбера дали цялото количество вода в моя случаи се източва в дрейн бек съда, Ако сметна тръбите и колектора дали ще получа количеството което трябва да се увеличи съда?
Andri01 - майстор
СК ми е към 2кв.м.,в съда се "връщат" към 3,5л. вода при спряла помпа. 800мл. е много малко. Имаш ли лек наклон към студения вход?
  • 1
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 137

Тема "Помощ при избор на вид слънчев колектор ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: