Най - вълнуващия въпрос зимно време.
DinkoIvanov - напреднал
чет яну 18, 2024 12:04 pmKrasi_S написа:
Качвам сервизното ръководство, ако го нямаш. Прочети го. Вътре са описани кой параметър за какво е.
https://dox.abv.bg/download?id=af1c9bd867#

Иначе времената за работа на шнека (подаването на пелети) за мощности от 1 до 5 са от C03 до C07.
Благодаря много. В моята книжка ги няма тези и така подробно описани. Иначе на около 7 секунди подава пелети в малки дози.
Krasi_S - специалист
Спорeд настройките, които пусна в началото, времето ти за подаване на пелети е заводското - 10сек. Това е параметър P05 от меню TP01. Опитно съм установил при мен (а и според други потребители), че по-голямо време е по добре. Да кажем веднъж на 15 секунди. По този начин изгарят по-добре вече пуснатите пелети преди да се "затрупат" от новата доза. Но имай в предвид, че вдигайки горивния цикъл, може да се наложи да вдигнеш малко и времената за работа на шнека.
DinkoIvanov - напреднал
чет яну 18, 2024 4:22 pmKrasi_S написа:
Спорeд настройките, които пусна в началото, времето ти за подаване на пелети е заводското - 10сек. Това е параметър P05 от меню TP01. Опитно съм установил при мен (а и според други потребители), че по-голямо време е по добре. Да кажем веднъж на 15 секунди. По този начин изгарят по-добре вече пуснатите пелети преди да се "затрупат" от новата доза. Но имай в предвид, че вдигайки горивния цикъл, може да се наложи да вдигнеш малко и времената за работа на шнека.
Доста сложно ми изглежда всичко, но като има хора като вас да обяснят кое какво е ще се науча. Благодаря. Утре ще променям преди обяд и ще наблюдавам.

Тема "Настройки на пелетна камина BURNit PM Comfort plus 13 и 25 kW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: