Най - вълнуващия въпрос зимно време.
bedamusa - специалист
ср окт 03, 2018 6:58 pmg.gushterov83 написа:
пет сеп 28, 2018 12:34 pmbedamusa написа:
Здравейте, има ли някой с новия контролер NPBC-V4 оказа се , че няма rs232 и не мога да си използвам програмата за мониторинг.
Това NPBC-V4 не е ли с цветния дисплей? Мойта грейко РБ стар е с NPBC-V4C-G1 и да, няма RS порт. Аз ползвам Wi-Fi модул, но не си е като програмката за мониторинг...
Да новия е с цветния дисплей, смених заради опцията 2-ри дисплей който е и стаен термостат и този контролер има и вход за темпреатурата на димните газове обаче май съжалявам заради програмката за мониторинг ...
g.gushterov83 - специалист
чет окт 04, 2018 8:32 ambedamusa написа:
...Да новия е с цветния дисплей, смених заради опцията 2-ри дисплей който е и стаен термостат и този контролер има и вход за темпреатурата на димните газове обаче май съжалявам заради програмката за мониторинг ...
Много зависи какво искаш да следиш с програмката. Online миниторинга с интернет модула позволява да виждаш в реално време всичко, което се случва с горелката в момента. Недостатък спрямо програмката на Натурела е, че няма записи как е работила горелката - смяна на мощности, температура, осветеност и т.н. Единствения запис е за разхода по дни и часове, ако се въведе коректно капацитета на шнека.

Я раздухай малко за този втори дисплей, че разбуди любопитство :-D

Сега се сещам, че под дисплея има едно микро USB с капаче... Дали няма да може от там да си говори с PC с някоя по-нова версия на програмката :? или пък да е само за ъпдейт на фирмуера... Май трябва да се пита Натурела
filmatoplo - майстор
Пак си чух прозвището :lol: Пускам днес един комплект Грейко 30 Стар и жената като чу че горелката вече гори вика -Айде вече сме Филма Топло -а кажете как да не се казваш така :lol: :lol: .
LazarGanev - "Велик майстор"
микро USB порта е за ъпдейт на софтуера, а връзката през нета става чрез Wi-Fi модул.
g.gushterov83 - специалист
чет окт 04, 2018 4:24 pmLazarGanev написа:
микро USB порта е за ъпдейт на софтуера, а връзката през нета става чрез Wi-Fi модул.
Чуденето ми беше дали микро USB-то не може да се използва за връзка с локален компютър.
За връзката с Интернет е ясно, макар че онзи ден като бъгна сървъра на Натурела и жената се понапраши да си включи топлото ...
filmatoplo - майстор
:? абе нещо центъра на тежестта взе да се измества -горелка ли имаме или компютър :lol:
jabata - специалист
filmatoplo написа:
:? абе нещо центъра на тежестта взе да се измества -горелка ли имаме или компютър :lol:
Горелка, ама за съжаление всичко върви натам, и компютрите/ компотите навлизат все повече. Но щом вече си свързваме горелките през интернет, значи положението лека полека излиза извън контрол.
filmatoplo - майстор
:) Ремонтират се през интернет ако си с вай-фай :wink:
milenskior - специалист
Я дайте настройки за слънчогледови пелети 8мм на RB30. На един приятел инсталатора му е направил въздуха на 3 степен 58%, а в книжката гледам 48. На мен ми се струва много с 10 % над фабричните настрийки, но аз имам RB20.
Също така ми се струва кюнеца много горещ (с котел Грейко 30 е) в сравнение с моя Виадрус, но това може да се дължи и на многото въздъх според мен.
LazarGanev - "Велик майстор"
48 е за дървесни, за слънчогледови 52-54 обикновено е нормално, но зависи

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: