Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Случайно някой да си е подменял управлението с новото цветно и да Продава старото :wink:
andy_forresite - майстор
вт окт 02, 2018 8:07 amД.Стоянов написа:
Три тона , ако се постави на горната или на долната вратичка?
3 тона сл. пелети биха отдали средно по 3,6 kwh/kg. Значи 10800 киловатчаса за сезона може би ще вземеш от тях. Въпреки че с този пиролизен не съм оптимист.
13 куб. м. дърва са не по-малко от 8000 тона. Сега като разделя енергията ти за сезона от 3 тона сл. пелети 10800 на 8000 кг дърва ще излезе, че трябва да извлечеш по 1,35 kwh от килограм дървесина, което е постижимо дори с най-фалшивия пушещ ръждясал котел който може да съществува. Така че три тона пелети ... никога :) Брой ги 4 и ще си близо.
Rumen89 - специалист
Колеги ще работили температурния датчик за бойлер ако не съм свързал помпата към горелката. И как да го активирам? Целта ми е когато изключи стайния термостат да започне подгряване само на котела.
g.gushterov83 - специалист
пет сеп 28, 2018 12:34 pmbedamusa написа:
Здравейте, има ли някой с новия контролер NPBC-V4 оказа се , че няма rs232 и не мога да си използвам програмата за мониторинг.
Това NPBC-V4 не е ли с цветния дисплей? Мойта грейко РБ стар е с NPBC-V4C-G1 и да, няма RS порт. Аз ползвам Wi-Fi модул, но не си е като програмката за мониторинг...
filmatoplo - майстор
ср окт 03, 2018 4:18 pmRumen89 написа:
Колеги ще работили температурния датчик за бойлер ако не съм свързал помпата към горелката. И как да го активирам? Целта ми е когато изключи стайния термостат да започне подгряване само на котела.
За да се взима под внимание бгв -се поставя отметка .Тогава в малкото меню се появява -температура и хистерзис за нагласа .Радиаторната ти помпа към горелката ли е включена -имай в предвид че ако си дал и отметка за работа в паралел Отопление и БГВ -стайния ако изключи Спира и помпата на Отоплението .
Rumen89 - специалист
ср окт 03, 2018 7:43 pmfilmatoplo написа:
ср окт 03, 2018 4:18 pmRumen89 написа:
Колеги ще работили температурния датчик за бойлер ако не съм свързал помпата към горелката. И как да го активирам? Целта ми е когато изключи стайния термостат да започне подгряване само на котела.
За да се взима под внимание бгв -се поставя отметка .Тогава в малкото меню се появява -температура и хистерзис за нагласа .Радиаторната ти помпа към горелката ли е включена -имай в предвид че ако си дал и отметка за работа в паралел Отопление и БГВ -стайния ако изключи Спира и помпата на Отоплението .
Здравей, помпата е включена към горелката когато даде стоп стайният достига градусите зададе за БГВ но не спира да работи горелката.
Rumen89 - специалист
Искам да го направя както е в Summer mode да гони температурата на БГВ и когато я достигне да спира . Но когато се включи стайният да следи стайният термостат.
filmatoplo - майстор
Само в режим паралел става , но ако изключи стайния в този режим -гаси помпа отопление .
Rumen89 - специалист
ср окт 03, 2018 9:01 pmfilmatoplo написа:
Само в режим паралел става , но ако изключи стайния в този режим -гаси помпа отопление . Пробвах и не стана продължи да работи подмина зададените градуси който бях задал за БВГ. Включих паралел режим в движение докато си горенеше горелката. Да не би да трябва да се рестартира или в стенбай. Първоначално имах проблем с датчика за БВГ но след като я рестартирах се появиха градусите.
filmatoplo - майстор
В Стенбай влизаш в муню настройки и активираш с отметка помпа БГВ, после отиваш на потребителското меню -и там се наглася температурата на БГВ и хистерзиса ,правиш и режима Отопление +БГВ .

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: