Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Kalfa10 - специалист
пет яну 22, 2021 7:28 pmfilmatoplo написа:
На редуктора лагер не може да шуми ,там оборотите се броят дет се вика .Но за профилактика не е лошо ,да се прегледат детайлите ,да се почистят ,лагери,зъбни колела, и сложи нова грес .
Да де, бях си наумил че ми е по шумен, смених лагерче, нова скъпа грес, но те са си такива явно, после гледах и на друга грейко камина, същата работа, общо взето не е труден ремонта на компонентите на камината. Лагерчето като цена 10 лева японско.
LazarGanev - "Велик майстор"
пет яну 22, 2021 7:07 pmfilmatoplo написа:
Два са лагерите ,благодаря още веднъж .Като вземат да се обаждат лагерите на 200-300-1000 камини -ще сменяте с нови вентилатори а ,ох котьооо. :wink: Че то свалиш ли вентилатора ,остават още 2 болченца .Пак повтарям -тук не е сайта на Грейко ,там да дават съвет да се подменя целия ,тук в този форум съвета е -подменяш 2 лагера и си гледай кефа.
Филме, мисля, че бъркаш ролите във филма :wink: . Вярно, че това е форум "Направи сам" и всеки може да прави на своята камина камина каквото му хрумне, щом е платил парите. Ако някой се хвърли от собствената си тераса на осмия етаж - няма да има виновен, но ако ти го хвърлиш от същата тераса - няма да ти се размине. Ако блокира вентилатор след ремонт от собственика и се натровят хора - вероятно няма да има последствия, но един оторизиран фирмен сервиз е длъжен да спазва технологични инструкции за ремонт на съоръжения с повишена опасност. Няма значение каква е марката (Грейко, Бърнит, Бош...), възлите, които се влагат трябва да имат сертификат от производителя, никой не толерира ремонт на възел - подменя се с нов за да се гарантира сигурна работа. Преди 2 години по време на първи пуск на чисто нов газов котел открихме студена спойка на клемата за стайния термостат. Обадих се на вносителя и попитах дали да паля поялника - спойката беше съвсем елементарна, на лесно място. Казаха ми - не, сменяй платката и пиши протокол! Ама... Няма Ама! Та не знам, аз съм объркан - ти като оторизиран фирмен сервиз ли се изживяваш или като селския жичкаджия-пенкилер :?. Добре е най-сетне да се самоопределиш!
neidox - специалист
пет яну 22, 2021 8:52 pmLazarGanev написа:
Два са лагерите ,благодаря още веднъж .Като вземат да се обаждат лагерите на 200-300-1000 камини -ще сменяте с нови вентилатори а ,ох котьооо. :wink: Че то свалиш ли вентилатора ,остават още 2 болченца .Пак повтарям -тук не е сайта на Грейко ,там да дават съвет да се подменя целия ,тук в този форум съвета е -подменяш 2 лагера и си гледай кефа.
Филме, мисля, че бъркаш ролите във филма :wink: . Вярно, че това е форум "Направи сам" и всеки може да прави на своята камина камина каквото му хрумне, щом е платил парите. Ако някой се хвърли от собствената си тераса на осмия етаж - няма да има виновен, но ако ти го хвърлиш от същата тераса - няма да ти се размине. Ако блокира вентилатор след ремонт от собственика и се натровят хора - вероятно няма да има последствия, но един оторизиран фирмен сервиз е длъжен да спазва технологични инструкции за ремонт на съоръжения с повишена опасност. Няма значение каква е марката (Грейко, Бърнит, Бош...), възлите, които се влагат трябва да имат сертификат от производителя, никой не толерира ремонт на възел - подменя се с нов за да се гарантира сигурна работа. Преди 2 години по време на първи пуск на чисто нов газов котел открихме студена спойка на клемата за стайния термостат. Обадих се на вносителя и попитах дали да паля поялника - спойката беше съвсем елементарна, на лесно място. Казаха ми - не, сменяй платката и пиши протокол! Ама... Няма Ама! Та не знам, аз съм объркан - ти като оторизиран фирмен сервиз ли се изживяваш или като селския жичкаджия-пенкилер :?. Добре е най-сетне да се самоопределиш!
Подменяне с нов , каква е гаранцията че няма да блокира 2 часа след монтажа ? И на работа така подменят с нови части и взимат дефектите , но дефектите се връщат за рециклиране и ги продават за нови това е Българина . Та ка че ти кой филм си гледал и кой турски сериал ни буташ е друг въпрос. Колкото лагери съм сменял на различни машини ти нямаш толкова монтажи. Сменям ти лагерчетата с истински а не тия SKF и ти давам 5 години гаранция . Но ти си подменяш взимаш си лесните парички и си бегаш. ЗА ТОВА И НЯМАМ ГАРАНЦИЯ НА ГРЕЙКОТО, Аз му казвам грешни пари за измислени услуги
Mcl - специалист
пет яну 22, 2021 9:14 pmneidox написа:
пет яну 22, 2021 8:52 pmLazarGanev написа:
Подменяне с нов , каква е гаранцията че няма да блокира 2 часа след монтажа ? И на работа така подменят с нови части и взимат дефектите , но дефектите се връщат за рециклиране и ги продават за нови това е Българина . Та ка че ти кой филм си гледал и кой турски сериал ни буташ е друг въпрос. Колкото лагери съм сменял на различни машини ти нямаш толкова монтажи. Сменям ти лагерчетата с истински а не тия SKF и ти давам 5 години гаранция . Но ти си подменяш взимаш си лесните парички и си бегаш. ЗА ТОВА И НЯМАМ ГАРАНЦИЯ НА ГРЕЙКОТО, Аз му казвам грешни пари за измислени услуги
Тук съм съгласен с теб, много правят така за далаверата. Но не всички. А пък цената на тоз вентилатор да кажем че е 200лв. е прекалено скъпо е.
filmatoplo - майстор
Говоря за извънгаранционна камина .В случая това е подхода ,няма нужда от подмяна на цял скъп вентилатор .Зададох въпрос ,получих помощ от човека с клипа ,всички други глупости не ми вършиха работа .
Тук във форума нямам чин пиша като обикновен човек ,не взимам страна на никой .Строши ли се нещо ще го хокам,доволен ли съм от нещо ще го похваля.
filmatoplo - майстор
ср яну 20, 2021 6:47 pmfilmatoplo написа:
Спешно - някой сменял ли е лагери на вентилатора на димни газове на камината .На този винтилатор шумят лагерите .Свалих го преди малко ,почистих всичко ,но са лагерите .Ако някой е сменял да даде идея. :)
.

Вижте само какво питам ,и се започнаха едни плеяди
Mcl - специалист
А за гаранцията вече незнам какво включва,май нищо то излиза че всичко е консуматив.
filmatoplo - майстор
Всичко влиза ,но да не се случва .
bmahob - майстор
Лазаре издишате..... Ако наистина ставаше въпрос за гаранционна си прав но извън гаранцията всеки има право да поема собствените рискове, наистина въпроса на Филма беше зададен корекртно, вие се отплеснахте и тръгнахте в защитен режим. И наистина гаранцията е нещо субективно и въпрос на късмет.

P.S. Абе къде е Трифон? :-D
Антон С. - специалист
Гаранцията е Франция... И аз нямам такава. Както сподели и макето, всичко е консуматив. А настройките сами трябва да си ги направим. Евалата за подхванатия въпрос Филме!

Тема "Пелетна камина Грейко" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: