• 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 96
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
STEPER - специалист
чет мар 25, 2021 9:49 ambrum написа:
Трябва да има опция за import на STL. Въпроса е като се import-не STL в който има кръг дали го засича като кръг или си остава полигони.
Поне в менюто няма такава опция
brum - майстор
Не е в менюто. В OpenSCAD се работи с команди. Питай google и лесно ще стигнеш до отговора.
svdmk - специалист
чет мар 25, 2021 8:56 amSTEPER написа:
Здравей svdmk,
Благодаря за съветите които даваш и които са винаги точни и на място.Ще се възползвам от тях.
Аз съм използвал OpenSCAD за корекции на някои детайли, но когато файла е в нейния формат.
В OpenSCAD има опция за експорт в STL файл но самата тя не може да отваря файлове с такъв формат.
Навярно се използват някакви конвертори за преобразуване от един формат в друг,като определено
не съм се сетил да търся такива конвертори за преобразуване.
Можеш ли с няколко думи да споделиш как импртираш STL файлове в OpenSCAD?
Предварително ти Благодаря.
Поздрави
Изобщо не се занимавай с конвертори, пробвал съм , не става.
Пращам ти пример за коригиран твой детайл.
Прикачен файл:
st.zip
(366.88 KиБ) Свален 49 пъти



Най-лесно се отваря stl файл, като с десен бутон на мишката цъкваш файла, и избираш "отвори с OpenSCAD".
@STEPER

Има вариант и с Fusion360, но както и да импортнеш STL-a винаги има играчка по преправянето му. Просто този формат е супер неудобен с триъгълниците си :)

Ето нагледно как са оправили повърхностите на този STL, но всеки детайл си има свои особености.
Гост - специалист
чет мар 25, 2021 8:56 amSTEPER написа:
В OpenSCAD има опция за експорт в STL файл но самата тя не може да отваря файлове с такъв формат.
Що за софтуер ще е, че да може да експортва в stl, а да не може да ги отваря...
Може би не трябва да опитваш с open, а с import.
Работя със съвсем друг 3D software, но за този, с който се пробваш- гугъл казва, че импортва
https://www.google.bg/search?tbm=vid&sx ... 3&dpr=1.25
И въбще, mesh файлове (какъвто е stl- формата) да преработваш в твърдотелен, или сърфейси... си е ш*бана раота.
меш- файловете се обработват със софтуер за работа с меш. Прост и безплатен е meshmixer, Безплатен софтуер за професионална обработка е напр. blender...
с Meshmixer можеш да си направиш файла в solid.
brum - майстор
Подминах една ролка PETG и до сега проблеми не съм имал с all metal hotend-а.

Я дайте акъл за нещо по-лесно от шкурене за полиране на PETG детайл. Че напечатах клапите за вентилацията, но ми се иска от вътре да са по-гладки и да не задържат прах.

До тук пробвах:
1) Шкурене (400 сухо, 800 водно, 1200 водно) - дава добри резултати, но е прекалено трудоемко.
2) Полиране с топлина с горещ въздух (станция за запояване с прецизен контрол на температурата) - получава се прилично добре, но малка грешка води до измятане на детайла.

Остава да пробвам и варианта със смола, ама там не съм сигурен каква смола да пробвам. Та идеи са добре дошли.
brum - майстор
Аз пък си направих инструмент за полиране - самоделен радиален ламелен диск. Режат се 4 ленти шкурка, в единият край се навиват на руло, пъхат се в отворите и диска е готов. Тествах го на винтоверт с две скорости и на бързата скорост се държи доста добре. Като знам как откарах над час да шкуря на ръка и бях далеч от този резултата съм повече от доволен.

С шкурка 600 в рамките на няколко минути се обират всички по-големи неравности по вътрешността на напечатаната Ф200 тръба. После сменям шкурката на водна 1000 и полирам още няколко минути. Не изчезва всичко, но не беше и това целта. Все още си личат слоевете (леко), но шевовете почти не личат, а дребните дефекти ги няма никакви. Утре ще пробвам да полирам с топлина след такава обработка да видя какъв ще е резултата.

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (23.1 KиБ) Видяна 1596 пъти
mironcho - специалист
Здравейте,
Някой има ли впечатления от PETG на Sunlu? Питам, понеже има добра оферта в алеекспрес с доставка от Франция. До сега си купувах PETG-то от Англия, но по разбираеми причини от началото на тази година спрях.
brum - майстор
Точно с него печатам. Даже в момента принтера работи с тяхното PETG.

Нямам база за сравнение, но по скромното ми мнение работи добре. Втората ролка я претеглих като свърших с 1та и се оказа, че е 950г. Печатам го на 230 градуса. Нагоре почва да пуска тънки конци и дребните детайли не се получават добре.

От Франция идва за около 8-9 дни. От Германия за 6-7. А цената в Германия е обикновенно по-ниска заради безплатната доставка. Ама в Германия има малко разнообразие на цветове.
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 96

Тема "3D принтер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: