• 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пон ное 27, 2017 2:37 pmdier написа:
Ивайло Аспарухов написа:
dier написа:
Около 1кг. на час, само на първа обаче.
А каква t на водата държи на 1-ва?
50-52гр.
При мен на 1 степен,в студено време, повече от 44° не прави. Много ми е интересно, как ги правите тия 50°, може ли да споделите настройките?
GreenEcoTherm - помощник
чет ное 25, 2021 8:25 pmmoroto написа:
Здравейте колеги! Камината я имам от 1 месец! Проблема ми е че работи само на 1-ва степен! Като я преместя на 3-та или 5-та на екранчено показва че е на 3 а отдоло си мига 1-цата което озночава че си работи на 1-ва степен и продължава да си гори по същия начин! Никаква промяна!
И при мен е така! Има ли някой, който знае как да се оправи това?
вт яну 31, 2023 3:09 pmGreenEcoTherm написа:
чет ное 25, 2021 8:25 pmmoroto написа:
Здравейте колеги! Камината я имам от 1 месец! Проблема ми е че работи само на 1-ва степен! Като я преместя на 3-та или 5-та на екранчено показва че е на 3 а отдоло си мига 1-цата което озночава че си работи на 1-ва степен и продължава да си гори по същия начин! Никаква промяна!
И при мен е така! Има ли някой, който знае как да се оправи това?
Според обяснението и както го разбирам, проблем с Лилито няма. Свършило си е задачата, затоплило е помещението и крета на 1ва, според настройките си.
Топло ли е или е студено в къщата?
Каква е зададената температура на водата?
Има ли стаен термостад, според който да се съобразява Лилито?
GreenEcoTherm - помощник
вт яну 31, 2023 4:08 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт яну 31, 2023 3:09 pmGreenEcoTherm написа:
чет ное 25, 2021 8:25 pmmoroto написа:
Здравейте колеги! Камината я имам от 1 месец! Проблема ми е че работи само на 1-ва степен! Като я преместя на 3-та или 5-та на екранчено показва че е на 3 а отдоло си мига 1-цата което озночава че си работи на 1-ва степен и продължава да си гори по същия начин! Никаква промяна!
И при мен е така! Има ли някой, който знае как да се оправи това?
Според обяснението и както го разбирам, проблем с Лилито няма. Свършило си е задачата, затоплило е помещението и крета на 1ва, според настройките си.
Топло ли е или е студено в къщата?
Каква е зададената температура на водата?
Има ли стаен термостад, според който да се съобразява Лилито?
Това аз лично ще го нагодя някак си. По-голям проблем имам с грешката “No lighting” пълна кошница и не иска да запали. Сменях запалка преди 2 седмици защото започна постоянно да го прави, след което изгоря. Положението на запалката уж го нагодих да е добро спрямо кошницата и вътре в самата тръбичка да не опира никъде, но пак 1-2пъти в деня го прави. Най-лошото е, че го прави в 3-4 сутринта и се събуждам да я оправям по нощите. Бутах и настройките при палене както беше писал някой преди мен с този проблем, но пак го прави. Коя е настройката при палене когато зареди първоначално кошницата времето на изчакване преди да започне да подава пак пелети(режим Load pellets). Мисля си, че там иска още време докато ги запали.
maistora1965 - специалист
А Натурела ми е интересно какво ще каже по въпроса.
GreenEcoTherm - помощник
Някой идея защо камината примерно работи 2-3часа без да спира и температурата на водата се качи само до 53градуса? Камината е ЛИЛИ 20кW. Топля 90кв. апартамент с ПВЦ дограма. Две спални с по 1 радиатор 160/60, радиатор 100/60 в коридора малка лира в банята, бойлер 80литра със серпентина и голяма всекидневна, в която се намира камината.Всички радиатори са с термоглави ръчно регулируеми,като в спалните са на 5-та степен в коридора на 3, лирата няма термоглава. При инсталацията исках радиатор и там, но монтажниците казаха, че камината щяла да се справи с утоплението в тази стая, но е е точно така. Настройките ми са следните:
1-1,2 1200
2-1,4 1400
3-1,6 1600
4-1,8 1800
5-2,1 2000
Type pellets 0
Type Chimney 0
Не знам имат ли значение настройката за температурата на изгорелите газове за самата работа на камината и разхода? Някой по запознат? :?
Не знам дали не е от пелетите, примерно да нямат голяма калоричност. Камината я оставям на 3-4-та степен и да си модулира сама. Температура на водата ми е на 65градуса. Ползвам вградения термостат на камината, но обмислям да си сложа външен безжичен такъв. Може да споделите и какви ползвате и си работят добре с камина Лили 20кW.
LazarGanev - "Велик майстор"
А защо не я оставиш на 5, за да не ти гори много ли?
GreenEcoTherm - помощник
ср фев 01, 2023 1:25 pmLazarGanev написа:
А защо не я оставиш на 5, за да не ти гори много ли?
Ами може да се каже, да. Като стегне времето още ще я пробвам на 5 как се държи.
LazarGanev - "Велик майстор"
:-D Ама много сте ми интересни. Все едно да отидеш в сервиза - Добър ден, колата ми не може да вдигне 120 на магистрала. Аз не натискам много педала, защото съм чувал, че при 120 харчи много :lol:
В интерес на истината, рязкото ускорение на автомобил, води до известен преразход, сравнено с плавното натискане на педала. Е, ако не натискаме съвсем, трябва да чакаме надолнище/лято.
При печките е малко по различно, наистина. По добре на 5та. Тя ще си къкри на 2ра-3та, а като стегне, сама ще си даде газ......пелети.
Сещам се, че за малко да изям шамарите от сервизния, като видя как съм манипулирал менюто- скопено отсякъде. Поне така ми се стори, че беше много ядосан.
Като му даде жега, докато се кача на етажа, радиаторите пукаха и миришеше на разтопен метал.
Чак ми стана топло.
Веднага си върнах "икономичните" настройки, преди да се е разсеяла пушилката от сервизният автомобил. Известно време, след това, прибирайки се от ски, примерно, разбрах, че няма да заваря много топла къща. Така си беше- не съвсем студено, но.....
При постоянно обитание е различно, както и при всяко домакинство си има различни изисквания.
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52

Тема "Пелетна камина, "Лили"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: