Най - вълнуващия въпрос зимно време.
don.nasco - специалист
съб апр 18, 2026 11:12 amico_3 написа:
Здравейте,големия ми шнек започва да дава фира,мотора издава някакви странни звуци,от къде мога да закупя мотор или трябва цял шнек?
Преди да сменяш части може би си струва да го почистиш/обслужиш или най-малкото да се опиташ да разбереш от къде идват звуците.

Иначе, https://motor-barbeque.com/ имат доста резервни части и може да се свържеш с тях за съдействие.
ico_3 - специалист
[quote=don.nasco post_id=1215644 time=1776505362 user_id=91153]
[quote=ico_3 post_id=1215642 time=1776499920 user_id=41172]
Здравейте,големия ми шнек започва да дава фира,мотора издава някакви странни звуци,от къде мога да закупя мотор или трябва цял шнек?
[/quote]

Преди да сменяш части може би си струва да го почистиш/обслужиш или най-малкото да се опиташ да разбереш от къде идват звуците.

Иначе, https://motor-barbeque.com/ имат доста резервни части и може да се свържеш с тях за съдействие.
[/quote]

Да първо точно това смятам да направя а иначе дали това е мотора,ако се налага да купувам https://motor-barbeque.com/bg/motor-red ... w/p88.html
Здравейте. Имам следното питане: от 10 години се отоплявам на пелети. Използвам пелетна горелка greyko rb20 star монтирана на турски чугунен котел Solitech Plus с мощност 35 kw. Оправдано ли е да заменя турския котел с оригиналният за тази горелка greyko expert 20?
LazarGanev - "Велик майстор"
На този въпрос трябва сам да си отговориш - за един може да е оправдано, за друг - не. Колко тона пелети изгаряш на сезон?
От ноември до март изгарям 4 тона при работа на котела средно 10 часа. Гори ми по около 2,2 кг на час, като първият час, когато запали изгаря около 3 кг. Отоплявам около 100 квадрата, със сменена дограма и изолация само на северната стена. Дали новият ще бъде по икономичен при по - дълго време на работа?
LazarGanev - "Велик майстор"
Колко да ти икономиса новия котел от 4 тона да станат 3. Колко години ще са нужни за да избиеш цената на цялото вложение?
Котелът не е нов. Работил е няколко години. Не ми излезе скъпо. Аз съм от Трявна. Може ли да ми помогнете с информация, къде близко до мене в областта има добър инсталатор на котли, за за може да го инсталира и настрои? Чувал съм че има в Дряново, но не му знам името и координатите.
LazarGanev - "Велик майстор"
Д Къмпани ЕООД Дряново

Тема "Пелетни горелки GREYKO BMG и RB" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: