Ребрата на поликарбона се слагат напречно на носещите профили.Гадното скърцане от температурното разширение се предотвратява като се залепи неопренова лента между метала и поликарбона,самите канали се запушват с едни филтрни лентички(приличащи на тиксо),целта им е да не попадат боклуци и да не се образува конденз в камерите и върку тази лента се слага вече П-профила.Като се пробиват дупките за винтовете задължително се пълни дупката със силикон пак заради боклуците и влагата.Препоръчително е на по големи площи да се слагат алуминиеви шини за да не истърват винтовете при по силен порив на вятъра(винтовете задължително комбинирани със силиконова шайба).За поликарбонатна плоскост с дебелина 8мм. препоръчителния размер на "окото" на конструкциата е 600 на 1000 мм.

Неопреновите лентички ще намалят част от "пукането" а също така съществуват и подложки от EPDM за тази цел.
Всъщност пукането не е кой знае какъв недостатък, защото приложението на този материал е основно за сайванти,оранжери и навеси. Това че някой е сглупил да си го сложи на жилището си е изцяло негова грижа

Основното предимство на материала е най вече UV защитата която предлага аз предметите под него
Светлопропускливоста в таблицата от линка я взимайте само "за сведение" - по време на експлоатацията се натрупва доволно количество прахоляци които я понамаляват значително.
Ето пример доколко може да се разчита замо на дъжда да поддържа чист поликарбона.
Навесчето съм го спретнал набързо преди 5-6 години, и от тогава нямам спомен някой да си е правил труда да го мие