Зависи, имаше HP Pavilion G6 средния вариант с доста по-добри параметри за около същите пари.

ArturDent написа:Не съм казвал ,че 1.7>2.6 ,но има ситуации в които е така. Има много определящи неща като: Как процесорът е изграден, архитектура на компютърната система, използвания софтуер и особено размера на паметта (кеша). Всеки процесор е снабден с определено количество памет, наречена „кеш” памет, която се използва за съхраняване на често използвана информацията. Когато процесорът се нуждае от тази информация, тя се взема от кеша, което става много по-бързо, отколкото достъпването до RAM паметта.george.dimm написа:1.7GHz е нормалната честота на процесора, 2.6 GHz се постига с вграден турбо ускорител. Предполагам , че на 2.6 ще загрява повечко. Това не е определящо при процесорите...по-важен е кеша. i5 e по-добър от i3 дори и с по-ниска честота.Грешиш, от GHz и броя на ядрата зависи много производителността при определен софтуер.
Мога да ти гарантирам че при над 70% от софтуера честотата е определяща защото софтуера ползва само едно ядро. Нещо като сметка 1.7 < 2.6. Ако софтуера е написан специално да използва повече ядра се получава сметката 2х(1.7) > 2.6
george.dimm написа:...Hyper-Threading технологията която удвоява ядрата.Виж, след повечето вярно написано, как можеше да се изложиш с последното? HT нищо не удвоява, това е технологийка, която уплътнява процесорното време. За целта трябва OS, която го поддържа. Емулира се второ ядро, като това може да стане дори на едноядрен процесор. Технологията се появява около PentiumIV Общо взето промеждутъците от изпълнението на един код се използват за изпълнението на друг. Тази технология е полезна, но зависи много от конкретно изпълняваните приложения. Повишенията в производителността в някои случаи може да са големи, в други - незначителни.
thinkpad написа:Дам, съгласен. Наричат ги виртуални ядра, за това казах, че се удвояват. Опитвах се да кажа, че за обикновеният потребител определящ е кеша и ядрата. Артър казва, че 70% от софтуера ползва 1 ядро, но не каза, че може би 1% ползва честота над 1.1GHz. Аз лично смятам, че подлъгването по обема на видео картата е по-често срещано. Съвета ми е да се купува лаптоп с добър процесор и видео карта, всичко друго е лесно и не чак толкова скъпо заменяемо.george.dimm написа:...Hyper-Threading технологията която удвоява ядрата.Виж, след повечето вярно написано, как можеше да се изложиш с последното? HT нищо не удвоява, това е технологийка, която уплътнява процесорното време. За целта трябва OS, която го поддържа. Емулира се второ ядро, като това може да стане дори на едноядрен процесор. Технологията се появява около PentiumIV Общо взето промеждутъците от изпълнението на един код се използват за изпълнението на друг. Тази технология е полезна, но зависи много от конкретно изпълняваните приложения. Повишенията в производителността в някои случаи може да са големи, в други - незначителни.
А за честотите - архитектура - кеш, поточни линии, тактове/трансфери, особености на АЛУ и т.н оформят фундаментални разлики между отделните процесори. Тия работи да тръгнат да се обясняват в тоя форум - първо едва ли на някого са му толкова интересни, второ - цяла дисертация трябва да се напише.
george.dimm написа:Съвета ми е да се купува лаптоп с добър процесор и видео карта, всичко друго е лесно и не чак толкова скъпо заменяемо.Моят съвет е да се купува лаптоп с добро качество на изграждащите го материали и хубаво охлаждане, най-добре бизнес клас. Най-важното за един лаптоп е здравината и хубавото охлаждане. Тия с набухани мощни видео карти и процесори на евтино шаси с калпаво охлаждане не издържат дълго преди да дефектират или да се разпаднат. Още повече че с калпавите охлаждания не са разчетени за постоянен товар и ако почнат да се играят игрички например или някакви други тежки приложения, започват сериозно да прегряват.
Сподели форума:
Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:
Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: