За схемата, която си постнал си представи, че при късо в нагревателя, контактите на релето са консуматора директно захранен от мрежовото напрежение, а най-тънките проводници по тази верига се оказват пистите на платката и в случая сработват като стопяеми предпазители.
А за нагряването, примерно на миялната нагревателя е през реле, разположено на платка у-ние. Гледам от влошен контакт и загряване платката почерняла, а пластмасата на буксата се деформирала. И като се скапе платката какво следва
Но платката на миялната е в пъти по-голяма от тази на контролера за система сл.панел. И електронните елементи все пак са отдалечени от релето. А контролера за сл.панел е много по съпоставим по размер с автомат за стълбищно осветление, където често се случва късо по крушките. Според зависи схемата на автомата последиците може да са замяна с нов, ремонт или подмяна на стопяем предпазител, в тези които има.
Когато се влоши контакта м-у проводник и клемата, съответно в този участък съпротивлението нараства и се получава пад на напрежение. Ако пада на напрежение в тази връзка е 1%, а нагревателя е 2 квт имаме отдадена мощност на мястото на влошения контакт , примерно =2V×9A=18W. Проблема с нагряването е като прогресия, защото нагряването влошава контакта, а това пък е причина за увеличаване на мощността на греене.
kuuuuuul написа:От какво се нагряват пистите на платката при късо на нагревателяНе само се нагряват и то светкавичо, че направо се стопяват. И причината е в големия ток, а не в напрежението.
А за нагряването, примерно на миялната нагревателя е през реле, разположено на платка у-ние. Гледам от влошен контакт и загряване платката почерняла, а пластмасата на буксата се деформирала. И като се скапе платката какво следва
Но платката на миялната е в пъти по-голяма от тази на контролера за система сл.панел. И електронните елементи все пак са отдалечени от релето. А контролера за сл.панел е много по съпоставим по размер с автомат за стълбищно осветление, където често се случва късо по крушките. Според зависи схемата на автомата последиците може да са замяна с нов, ремонт или подмяна на стопяем предпазител, в тези които има.
Когато се влоши контакта м-у проводник и клемата, съответно в този участък съпротивлението нараства и се получава пад на напрежение. Ако пада на напрежение в тази връзка е 1%, а нагревателя е 2 квт имаме отдадена мощност на мястото на влошения контакт , примерно =2V×9A=18W. Проблема с нагряването е като прогресия, защото нагряването влошава контакта, а това пък е причина за увеличаване на мощността на греене.