От вчера е пуснато в експлоатация и горе долу съм доволен за сега.
Сутринта температурата в целия бойлер беше 17С. Според уреда е започнал да грее към 8:30ч. До обяд беше 32С и после се струпаха облаци за няколко часа. Вечерта като се прибрах беше 40С.
Ползвахме малко от водата и долната температура падна 31С (тази сутрин), а горе остана 40С.
Тук идва и съмнението ми че съм объркал датчиците.
Когато горе в бойлера е 40С а по долу е 31С, помпата се пуска при 45С при което в колектора постъпва много по студена вода и се охлажда много бързо от 45 до 37 при което се губи време в чакане пак да стигне 45
Вчера този проблем го нямаше понеже температурата в целия бойлер беше еднаква и когато водата минаваше през колектора той се охлаждаше с 2-3С а не с 8С както е сега.
Сега размених местата на датчиците и да видя какво ще стане.