Най - вълнуващия въпрос зимно време.
n.ganev - майстор
LazarGanev написа:
Като гледам определящ фактор е цената, но според мен трябва да се съобразяват и доста други неща. Мисля, че е от голямо значение личния контакт с хората, които ще ти продадат котела и ще го поддържат, да прецениш тяхната компетентност, да те убедят лично в предимствата на даден котел и защо точно той е най-добрият вариант за теб
=D> =D> =D>
KillindSpree - помощник
Този е доста по-добър вариант, но не разбирам как ги избираш :? . Влизаш в един онлайн магазин и си избираш? Като гледам определящ фактор е цената, но според мен трябва да се съобразяват и доста други неща. Мисля, че е от голямо значение личния контакт с хората, които ще ти продадат котела и ще го поддържат, да прецениш тяхната компетентност, да те убедят лично в предимствата на даден котел и защо точно той е най-добрият вариант за теб
Прав си не разбирам много от котли , ти би ли ми препопъчал котел около 25-30кв
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами не мисля, че аз съм правилният човек, към когото да се обърнеш. Не, че не мога да ти избера котел - това ми е работата, но трябва да дойда у Вас, да видя къщата, котелното, комина, инсталацията, да получа много друга информация. Най-важното е, че целия този труд ще е напразен, защото моето предложение може да не е актуално в твоя регион, да няма подходящ човек/фирма, които да работят с тая марка, да не бъде правилно монтиран и настроен котела. И тогава моето предложение олеква и вместо благодарности ще получа упреци :) . Така че - огледай фирмите в твоя регион, виж техните предложения, провери за отзиви, разгледай и форума за да се ориентираш какво е актуално. Все пак ти ще ги даваш тези 4-5-6 бонки :wink:
димитар кисиов - специалист
Да не забравим и да се предвиди какви пелети ще ползваме при избора на котел.зада несе изненадаме че другите могат а аз немога
filip_n - специалист
За мен няма опция "да се ориентираш какви пелети ще гориш" ами всеки който купува нов котел трябва да подбере такъв който да гори най скапаните пелети с много шлака (не че е задължително такива да гори) но като се има предвид че винаги можеда попаднеш на скапани пелети (някой "дървесни" също правят доста шлака) по добре да имаш опцията да ги изгориш да не да си ги биеш в главата :)
Аз моята горелка съм я пробвал със слънчоглед - гори грее ОК е но сега си купих в началото на сезона клас А1 пелети!
n.ganev - майстор
filip_n написа:
За мен няма опция "да се ориентираш какви пелети ще гориш" ами всеки който купува нов котел трябва да подбере такъв който да гори най скапаните пелети с много шлака (не че е задължително такива да гори) но като се има предвид че винаги можеда попаднеш на скапани пелети (някой "дървесни" също правят доста шлака) по добре да имаш опцията да ги изгориш да не да си ги биеш в главата :)
Аз моята горелка съм я пробвал със слънчоглед - гори грее ОК е но сега си купих в началото на сезона клас А1 пелети!
А такааааа ! Ще очаквам да споделиш по някое време резултата, но нагласи добре настройките.
filip_n - специалист
n.ganev написа:
filip_n написа:
За мен няма опция "да се ориентираш какви пелети ще гориш" ами всеки който купува нов котел трябва да подбере такъв който да гори най скапаните пелети с много шлака (не че е задължително такива да гори) но като се има предвид че винаги можеда попаднеш на скапани пелети (някой "дървесни" също правят доста шлака) по добре да имаш опцията да ги изгориш да не да си ги биеш в главата :)
Аз моята горелка съм я пробвал със слънчоглед - гори грее ОК е но сега си купих в началото на сезона клас А1 пелети!
А такааааа ! Ще очаквам да споделиш по някое време резултата, но нагласи добре настройките.
Настройките би трябвало да са оптимално настроени за точно такива пелети (поне според производителя) аз там само циклите за продухването и почистването пипам :)
rosso666 - специалист
Колеги дали имате наблюдения кое е по-икономичен вариант горелка работеща по температура на водата или горелка работеща по стаен термостат.И като се има предвид че горелката "модулира "и се избягва гасенето след достигане на зададената температура,.
filmatoplo - майстор
От тази зима пробвано от няколко клиента с котли и горелки Грейко -по добре се чувстват когато котела горелката работи непрекъснато или по таймер с избрано от тях време , с допълнение термоглави по радиаторите .Втория вариант на една крачка разстояние е контрол по стаен термостат , тук има леки разминавания от това къде да бъде поставян особено ако има 1-2 етажа къщата :wink: .Снабдете си радиаторите с кранове и термоглави (най добре с електронен термостат -скъпи но комфорта и икономията които следват се изплащат) .И така тестовете продължават :wink: .
n.ganev - майстор
До сега установено, изпробвано и доказано - по температура на водата + програмируеми термоглави.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: