Най - вълнуващия въпрос зимно време.
veliko69 - напреднал
Казаха ми че менюто го има и на руски и мисля че ще се справя с превода.С резервните части няма проблеми пращат по куриер всичко.
mitashki911 - специалист
Evgeniy написа:
Това е в PDF-a от посочения линк:
За тази бяха писали някъде че гори всичко дори и въглищен прах .
joroY - напреднал
rosso666 написа:
Колега разгледах котлите на които си се спрял.котлите са много хубави и качествени.като гледам търсиш нещо което ме заема много място.
Ноо ще имаш проблем при горенето на слънчогледови пелети защото на никой от котлите не пише че има система за самопочистване(и не само с въздух).разгледах и горивните им камери и не видях система за механично почистване,а за слънчогледа си трябва стабилна система за почистване.избираш дали да се топлиш с тези котли само със дървени пелети или да питърсиш още малко за да гориш и слънчоглед.лошото е че аз съм за първа година на слънчоглед и не мога да ти кажа дали само цената им е предимство
Поздрави
Благодаря за съвета
бих се радвал ако ми предложиш нещо с посочената екстра , и разбира се да е компактно и максимум до 15-16 киловата може и повече стига минималната мощност да не превишава 4-4,8 киловата
в началото се бях спрял на пелетни камини за вграждане но поради ред причини се насочих към котел
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Я поговори с http://www.reductor-dragnev.com/peleten_kotel.pdf. Драгнев е конструктора и всичко ще си каже
rosso666 - специалист
Че то няма почти никаква информация за този котел,освен че изходните газове са от 150-240градуса което според мен си е доста за 18киловатов котел.
Малко поивече информация можеше да се даде за котела и горелката.как се извършва почистването на горелката .котела как е устроен от вътре(пламъчно тръбна конструкция ли е или ???)
Котела може наистина да е хубав и сполучлива покупка,но просто е много оскъда информацията.
Иначе винаги съм за българските инжинерни дела и котела изглежда интересен.АМа с тази брушурка която са дали все едно в железарията продават готварска печка на дърва.
6osi6 - майстор
veliko69 написа:
на руски и мисля че ще се справя с превода.С резервните части няма проблеми пращат по куриер всичко
Конструкцията на котела е за въглища. Ако ти се дават още около 1200 лева, можеш да вземеш полски котел с димогарни тръби, подаване на вторичен въздух, горелката може да гори и нискокалорични въглища. КПД на въглища – 90%. Два допълнителни режима на ръчно управление и горене, плюс ПИД режим с ниска температура на димните газове - "ПИД-Д".
шоп - майстор
n_a написа:
Я поговори с http://www.reductor-dragnev.com/peleten_kotel.pdf. Драгнев е конструктора и всичко ще си каже
Може да съм от старата генерация, наречете ме старомоден, но котел с ТЕГЛО 85 КГ е меко казано смешка. В този параметър са включени и бункер за пелети и циркулационна помпа!!! От колко мм ламарина е направен уреда, каква е площта на топлообмена, че мога да го вдигна с една ръка!!!???


Колко години ще изкара това нещо преди да протече?
veliko69 - напреднал
6osi6 написа:
veliko69 написа:
на руски и мисля че ще се справя с превода.С резервните части няма проблеми пращат по куриер всичко
Конструкцията на котела е за въглища. Ако ти се дават още около 1200 лева, можеш да вземеш полски котел с димогарни тръби, подаване на вторичен въздух, горелката може да гори и нискокалорични въглища. КПД на въглища – 90%. Два допълнителни режима на ръчно управление и горене, плюс ПИД режим с ниска температура на димните газове - "ПИД-Д".
Покажи го да го видя.
Ruseff - специалист
Доколко е сериозно,доколко не,но нещата отиват към ограничения ползването на въглища.Инвестиция за подобно съоръжение,даже и да не е толкова голяма,бива да се обмисли добре
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
шоп написа:
n_a написа:
....ТЕГЛО 85 КГ ......мога да го вдигна с една ръка!!!???
:heart: Какво ли още мооожеееееш....

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: