Най - вълнуващия въпрос зимно време.
6osi6 - майстор
Ruseff написа:
Доколко е сериозно,доколко не,но нещата отиват към ограничения ползването на въглища.Инвестиция за подобно съоръжение,даже и да не е толкова голяма,бива да се обмисли добре
Забраната Ruseff, е за Германия, и се отнася за инсталации без автоматично подаване на горивото и въздуха. В обикновени печки могат да се горят въглища, ако отопляват само помещението в което са монтирани.
Тук вмениха на кметовете да следят на око на кой колко му пуши комина, което на практика нищо не означава.
s_s1 - специалист
6osi6 написа:
Ruseff написа:
Доколко е сериозно,доколко не,но нещата отиват към ограничения ползването на въглища.Инвестиция за подобно съоръжение,даже и да не е толкова голяма,бива да се обмисли добре
Забраната Ruseff, е за Германия, и се отнася за инсталации без автоматично подаване на горивото и въздуха. В обикновени печки могат да се горят въглища, ако отопляват само помещението в което са монтирани.
Тук вмениха на кметовете да следят на око на кой колко му пуши комина, което на практика нищо не означава.
Не, не се обезмисля, понеже ако отоплението на едно жилище струва 1500 - 2000 лв. на сезон и се монтира котел, който икономисва 30% при тези нулеви лихви определено си заслужава. А най-важен е комфорта.

А защо кметовете трябва да гледат кой комин пуши? Къде е това "тука"?
6osi6 - майстор
veliko, рагледай страницата на KLIMOSZ.
Klmosz Multiduo NG е с горелка за ниско-калорични въглища, с мощност до 32kW.
На старицата има инструкции за управлението.
Другите два котела са Duo pellets 45 и 55 kW с пелетна горелка,
и Duo NG 50 с универсална горелка.

Прикачен файл

Untitled.png548.png
Untitled.png548.png (117.09 KиБ) Видяна 2170 пъти

Прикачен файл

eeef.png
eeef.png (109.4 KиБ) Видяна 2170 пъти
6osi6 - майстор
s_s1 написа:
защо кметовете трябва да гледат кой комин пуши? Къде е това "тука"?
Това "тука" е в България.
Според чл. 27. ЗЧАВ - В случаите, когато в даден район общата маса на емисиите довежда до превишаване на нормите за вредни вещества (замърсители) в атмосферния въздух и на нормите за отлагания, кметовете на общините разработват и общинските съвети приемат програми за намаляване нивата на замърсителите и за достигане на утвърдените норми по чл. 6 в установените за целта срокове, които са задължителни за изпълнение.
Новите глоби са дадени в чл. 44 - Кмет на община, който не разработи програмата по чл. 27, ал. 1 в срока, определен в наредбите по чл. 6, ал. 1, се наказва с глоба от 2000 до 5000 лв.
Кмет на община или длъжностно лице, който/което не изпълни указанията на министъра на околната среда и водите по
чл. 27, ал. 4 и 5, се наказва с глоба от 1000 до 4000 лв.
Кмет на община или длъжностно лице, който/което не изпълни задълженията си по организиране на изпълнението на
мерките в програмите по чл. 27, ал. 1 или в плановете по чл. 30, се наказва с глоба от 1000 до 5000 лв.
veliko69 - напреднал
Добре е но на мен ми трябва нещо до 60 KW което да гори и пелети.
Ruseff - специалист
Прикачен файл:
showimage.jpg
showimage.jpg (39.54 KиБ) Видяна 2104 пъти
6osi6,затова казах доколко е сериозно на днешен етап.Понякога мечката като играе у комшиите....Кой знае какво ше им дойде утре на акъла..Та колега погледни това-DEFRO AGRO UNI-до 50 кW,гори въглищна фракция,въглищен прах и пелети, има и запалка,ламбда сонда.Със скара гори дърва и едри въглища.
veliko69 - напреднал
Това наистина е добро:http://www.klimosz.pl/en/offer/automati ... ort-burner и цената е добра 4650 евра.
6osi6 - майстор
veliko69 написа:
цената е добра 4650 евра.
Рафал може да ти направи отстъпка до 4000. И чети инструкциите за монтаж, някои неща е важно да се спазват.
KillindSpree - помощник
Колеги какво ще кажете за този котел http://shop.amigobg.com/product/1359/pe ... vrati.html 35 кв как ще се държи ще отоплявам около 250 кв и бойлер като разход повечели ще харчи от грейко .Горедолу колко тона ще ми трябват на сезон?
jabata - специалист
KillindSpree написа:
Колеги какво ще кажете за този котел http://shop.amigobg.com/product/1359/pe ... vrati.html 35 кв как ще се държи ще отоплявам около 250 кв и бойлер като разход повечели ще харчи от грейко .Горедолу колко тона ще ми трябват на сезон?
Цената е добра, но самия котел е направен от много дебела ламарина и ефективността му не е кой знае колко добра, както на пелети, така и на въглища. Ако ще гориш дърва в него, всеми си друг котел, ако ще е пелети, може....ама с малко доработки, от сорта на турболизатори, монтиране на преграда която да го прави 5 ходов, и т.н. Като цяло котела много го предлагат, много го рекламират, но мое лично мнение е, че не си струва. По-добре дай-малко повече пари и си вземи нещо наистина читаво.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: