stosto имаш ли трипътен вентил на котела? Какво си горял в него? На какви температури е работил? Отговорите на тези въпроси могат да дадат отговор на твоя въпрос. Има вероятност като цяло да му е изтъняла ламарината или да е имало някоя шупла, която сега да се обажда. Ако е първия вариант, по-добре направо за вторични суровини. При втория един читав заварчик ще оправи положението.
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
syncho
- майстор
5329 мнения в "Котел на пелети?"
stosto
- помощник
- Мнения: 10
От котела излиза една тръба, която се разделя на 2 кръга. Единият е за подово отопление и има трипътен вентил. Дргуият няма.
Горени са само пелети, първите 2 зими брезнишки, последната троянски.
Температурата, която най-често съм поддържал е 60°. В определени периоди съм го пробвал между 55° и 70°, за да видя какво ще е поведението на системата, но дотам, не съм излизал извън този интервал.
Горени са само пелети, първите 2 зими брезнишки, последната троянски.
Температурата, която най-често съм поддържал е 60°. В определени периоди съм го пробвал между 55° и 70°, за да видя какво ще е поведението на системата, но дотам, не съм излизал извън този интервал.
naskov
- майстор
- Мнения: 1706
stosto написа:От котела излиза една тръба, която се разделя на 2 кръга. Единият е за подово отопление и има трипътен вентил. Дргуият няма.Котела правеше ли конденз?
Горени са само пелети, първите 2 зими брезнишки, последната троянски.
Температурата, която най-често съм поддържал е 60°. В определени периоди съм го пробвал между 55° и 70°, за да видя какво ще е поведението на системата, но дотам, не съм излизал извън този интервал.
Вичи
- специалист
- Мнения: 250
stosto написа:От котела излиза една тръба, която се разделя на 2 кръга. Единият е за подово отопление и има трипътен вентил. Дргуият няма.От описанието на схемата на свързване изглежда, че по никакъв начин не се регулира температурата на връщащата вода. Цитираните температури - тези, които виждаш на дисплея са на подаващата(в инсталацията, т. е. на изхода на котела). Производителят изрично е указал да не се подава в котела вода с темп. под 60 гр., поради образуване на конденз по стените на топлообменика и опасност от съкращаване на живота му. С две думи, ако е така, по - добре се обърни към този специалист, който ти го инсталира неспазвайки предписанията, които междувпрочем, са валидни за всички водогрейни котли.
Горени са само пелети, първите 2 зими брезнишки, последната троянски.
Температурата, която най-често съм поддържал е 60°. В определени периоди съм го пробвал между 55° и 70°, за да видя какво ще е поведението на системата, но дотам, не съм излизал извън този интервал.
syncho написа:Производителя ще си го премести в другия крачол. Най-много да му предложи да си купи нов котелА ти какво правиш с извънгаранционните рекламации, особено ако (евентуално) са по причина на неправилна експлоатация?
Погледнах, за собствена информация, предлаганите от теб котли - освен, че за тази мощност са по-скъпи (няма лошо), са и по-леки. Това е за сметка на по-тънкостенния топлообменик, а не на по-лекото управление или странични панели. Допускам, че се кефиш на негативното мнение за Пелетерма (единствено след 260 страници тема), но го давай по-кротко. Не за друго, а в името на обективността.
Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:
Сподели форума:
Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:
Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:
Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?
- Преустройство, ремонт и реновиране
- ↳ Вашите ремонти
- ↳ Кухня
- ↳ Баня
- ↳ Дневна
- ↳ Спалня
- ↳ Детска
- ↳ Градина
- ↳ Коридор
- ↳ Тераса и балкон
- Направи сам
- ↳ Направи сам
- ↳ Ремонтирай сам
- ↳ Къде е по-евтино?
- ↳ Дърводелство
- ↳ Ел. инструменти
- ↳ Металообработване
- ↳ Конкурс "Направи сам 2012"
- Строителство
- ↳ Всичко за вилата
- ↳ Къщи
- ↳ Саниране
- ↳ Хидроизолация
- ↳ Пасивни и нискоенергийни сгради
- Сухо строителство
- ↳ Окачени тавани
- ↳ Преградни стени и предстенни обшивки
- ↳ Сухи и повдигнати подове
- ↳ Декоративни елементи - колони, трегери, сводове и др.
- ↳ Всичко за гипскартона и гипсфазера
- Въпроси и Отговори
- ↳ Полезни съвети
- ↳ Автомобили
- ↳ Партньори
- ↳ Боядисване и Декориране
- ↳ Вентилация, климатици и термопомпи
- ↳ Водоснабдяване и канализация.
- ↳ Всичко за ремонта
- ↳ Електротехника
- ↳ Отопление
- ↳ Газификация
- ↳ Електроника и Схеми
- ↳ Газобетон
- ↳ От всичко по малко
- ↳ Компютри и периферия
- ↳ Уеб дизайн, PHP, MySQL, JavaScript, HTML..
- ↳ Мобилни устройства, GSM-и
- ↳ Нека се запознаем
- ↳ Recycle Bin
- Статии
- ↳ Практични решения
- ↳ Качване на снимки
- ↳ Какви статии искате?
- ↳ Готварство, туршии и зимнина
- ↳ Отмора и шеги
- ↳ От нищо нещо
- ↳ Не е за вярване
- ↳ Литература
- ↳ Връзки към Интересни сайтове
- Магазин
- ↳ Препоръки и Мнения за он-лайн магазина
- ↳ Крадeни инструменти !!!

