Най - вълнуващия въпрос зимно време.
syncho - майстор
stosto имаш ли трипътен вентил на котела? Какво си горял в него? На какви температури е работил? Отговорите на тези въпроси могат да дадат отговор на твоя въпрос. Има вероятност като цяло да му е изтъняла ламарината или да е имало някоя шупла, която сега да се обажда. Ако е първия вариант, по-добре направо за вторични суровини. При втория един читав заварчик ще оправи положението.
nandrolon - специалист
Вярно, че гаранцията е минала, но все пак се свържи с производителя. Може да се трогнат, ако трябва заплаши ги че ще им направиш реклама във форума. Кажи че от тука им тръгват много клиенти.
syncho - майстор
Производителя ще си го премести в другия крачол. Най-много да му предложи да си купи нов котел :)
nandrolon - специалист
След дълго лутане между най- различни изобретения се спрях на kostrzewa mini bio luxuriy. За в бъдеще ако някой има нужда от информация за въпросният котел нека драсне 1 лс. Искам да благодаря на всички за отделеното време.

Поздрави
stosto - помощник
От котела излиза една тръба, която се разделя на 2 кръга. Единият е за подово отопление и има трипътен вентил. Дргуият няма.

Горени са само пелети, първите 2 зими брезнишки, последната троянски.

Температурата, която най-често съм поддържал е 60°. В определени периоди съм го пробвал между 55° и 70°, за да видя какво ще е поведението на системата, но дотам, не съм излизал извън този интервал.
nandrolon - специалист
Извинявам се за израза, но 3 години експлоатационен живот е супер смешен и трябва да ги гониш до последно. В правото си са да ти откажат съдействие , но всяка уважаваща себе си фирма ще намери компромисен вариант я за ремонт я за подмяна я за компенсация.

Успех!
naskov - майстор
stosto написа:
От котела излиза една тръба, която се разделя на 2 кръга. Единият е за подово отопление и има трипътен вентил. Дргуият няма.

Горени са само пелети, първите 2 зими брезнишки, последната троянски.

Температурата, която най-често съм поддържал е 60°. В определени периоди съм го пробвал между 55° и 70°, за да видя какво ще е поведението на системата, но дотам, не съм излизал извън този интервал.
Котела правеше ли конденз?
stosto - помощник
Не, поне не съм забелязал, а съм го почиствал редовно.
naskov - майстор
За три години ламарината няма как да прегори. Предполагам, че е някаква шупла. Ако промениш системата на отворена (без налягане), проблема може да се реши и от самосебе си. Имал съм такива случаи.
Вичи - специалист
stosto написа:
От котела излиза една тръба, която се разделя на 2 кръга. Единият е за подово отопление и има трипътен вентил. Дргуият няма.

Горени са само пелети, първите 2 зими брезнишки, последната троянски.

Температурата, която най-често съм поддържал е 60°. В определени периоди съм го пробвал между 55° и 70°, за да видя какво ще е поведението на системата, но дотам, не съм излизал извън този интервал.
От описанието на схемата на свързване изглежда, че по никакъв начин не се регулира температурата на връщащата вода. Цитираните температури - тези, които виждаш на дисплея са на подаващата(в инсталацията, т. е. на изхода на котела). Производителят изрично е указал да не се подава в котела вода с темп. под 60 гр., поради образуване на конденз по стените на топлообменика и опасност от съкращаване на живота му. С две думи, ако е така, по - добре се обърни към този специалист, който ти го инсталира неспазвайки предписанията, които междувпрочем, са валидни за всички водогрейни котли.
syncho написа:
Производителя ще си го премести в другия крачол. Най-много да му предложи да си купи нов котел :)
А ти какво правиш с извънгаранционните рекламации, особено ако (евентуално) са по причина на неправилна експлоатация?
Погледнах, за собствена информация, предлаганите от теб котли - освен, че за тази мощност са по-скъпи (няма лошо), са и по-леки. Това е за сметка на по-тънкостенния топлообменик, а не на по-лекото управление или странични панели. Допускам, че се кефиш на негативното мнение за Пелетерма (единствено след 260 страници тема), но го давай по-кротко. Не за друго, а в името на обективността.

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: