Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Ако аз купувах сега от тези три бих взел горнооряховския комплект 20 киловата. Иначе има много варианти на пазара. Повечето дори не сме ги споменавали. Идея нямам какво представляват реално. На цифри в описанието всички го докарват.
Оптимален вариант е може би внос на котел от Полша със сертификат и резултати от истински тестове, не някакви купени хартии с печат. Горелка някаква от универсалните с две скари, много функции и т.н.
idealist - специалист
'що бе ? К'во му е на зеления ?
andy_forresite написа:

idealist написа:
Аз съм на газ, но личното ми впечатление е, че няма да постигнеш икономии, ако гасиш горелката.
Изпитал съм го лично за повече от 20 години парно на дърва. Писал съм в други теми по въпроса.
Приеми че има пелетни системи, при които си в преразход ако го караш 24/7. Нямаш стаен, нямаш съспенд и нямаш програмиране на таймери...
Сподели, кои са тия с-ми ? По същата логика ще си в преразход и с други горива ! А това за програмиране на таймери е .... Мнението ти е подвеждащо към съфорумници, които търсят съвет.
andy_forresite - майстор
Зелената е така. Тя гори докато не я изключиш. Абсурд който и да е да изкара с един чувал на ден, а за половин да не говорим.
На този етап това не ми се отразява, защото нито една стая не задържа топлина.
Не съм се интересувал дали има друго управление, което да не спира горенето. При мен огънят почти изчезва, започва да не усвоява нищо като се добави вентилацията чрез коминната тяга и една опаковка изчезва за едно денонощие без да се усети. Дори един метър вата да облека отвсякъде, под 25 да не кажа две торби е невъможно за 24 часа. Това със 7-8 кг на ден като гледам темата за разхода тук няма как да се получи, освен с гасене, палене, гасене... Така че ако някой ден съм изолирал колкото мога, трябва да спирам горелката ако искам икономия. Вече в зимни условия този недостатък отпада и решаваща роля има топлосъхранението в дома.
filmatoplo - майстор
Има няколко начина за монтажа на буфер към инсталацията ,единия най разпространения го знаете - той обаче е функционален при по големи мощности ,другия начин по добрия почти не го знаете .
emilvelkov73 - специалист
filmatoplo написа:
Има няколко начина за монтажа на буфер към инсталацията ,единия най разпространения го знаете - той обаче е функционален при по големи мощности ,другия начин по добрия почти не го знаете .
А ще ни го споделиш ли моля???
maistora1965 - специалист
filmatoplo написа:
Има няколко начина за монтажа на буфер към инсталацията ,единия най разпространения го знаете - той обаче е функционален при по големи мощности ,другия начин по добрия почти не го знаете .
Хаиде де и аз чакам с интерес защото тъкмо съм го захванал да го правя и само да използвам темата да попитам има ли значение ако буфера е правоъгълен а не объл.Че съм захванал да си го правя но ми е много по лесно да го направя правоъгълен атколкото цилиндричен.
filmatoplo - майстор
Правоъгълен ще се издуе до неузнаваемост ,може да се пръсне .
maistora1965 - специалист
filmatoplo написа:
Правоъгълен ще се издуе до неузнаваемост ,може да се пръсне .
Системата ми е отворена не под налягане а някакво оребрение :?
шоп - майстор
Оребряване или усилване:задължително. При двуетажна къща с височина 6-7 м. до РС си има 0.6-0.7 бара ако РС е при котела
maistora1965 - специалист
шоп написа:
Оребряване или усилване:задължително. При двуетажна къща с височина 6-7 м. до РС си има 0.6-0.7 бара ако РС е при котела
При мен е 0.7 ламарината е 3мм с малко усилване предполагам ще стане.И още нещо филма продължава да мълчи за начина на свързване на буфера :?:

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: