• 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 137
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kuuuuuul - майстор
Има толкова много изписано по темата,който го мързи да чете обикновено се набутва,ама парите са си негови.
LazarGanev - "Велик майстор"
Elios X3 и Brahma RS02 нямат нищо общо, освен модулацията на помпата. Разликата в цените е тройна
jorko__82 - напреднал
Здравейте,имам следния въпрос . Имам съществуваща система за топла вода която се състои от два панела възможно най евтините по 2 кв. ползвам ги доста време но не съм доволен от крайния резултат,работят добре само лятото през другото време няма никой .Системата ми е със 120 л. бойлер с две семпертини медни тръби ф16 и тръбен път 30м. в двете посоки системата в момента е отворена със съд за вода 5 л. над панелите.В момента желанието мие да си сложа панели Бош ,бях се насочил към 1 бр. модела 5000 но човека в магазина ми каза че ще е малък и няма да може да грее бойлера и ми предложи да сложа два от 4000 като обосновоние дава че е много дълъг тръбния път.Другия вариант който ми предложи и да сложа вакумнотръбен но поне да е с 20 тръби иначе пак същата работа .Аз не съм специалист в областа на май доста ми завишава нещата и имам чуството че лятото ще бера ядове ако го послушам.Благодаря ви предварително
milenskior - специалист
До каква температура успяват да стоплят бойлера летните месеци сегашните ти панели и на какъв наклон са монтирани?
jorko__82 - напреднал
Утре ще направя снимка.Стоплят до 60 градуса
lov - майстор
jorko__82 написа:
Здравейте,имам следния въпрос ....................................
..............Аз не съм специалист в областа на май доста ми завишава нещата и имам чуството че лятото ще бера ядове ако го послушам.Благодаря ви предварително
Той колегата
kuuuuuul написа:
Има толкова много изписано по темата,който го мързи да чете обикновено се набутва,ама парите са си негови.
Тъй че бягаш в магазина при същите специалисти и питаш за модел дето работи дори на лунната светлина. И внимателно щото ги продават само под рафта.
:partyman:
jorko__82 - напреднал
lov написа:
jorko__82 написа:
Здравейте,имам следния въпрос ....................................
..............Аз не съм специалист в областа на май доста ми завишава нещата и имам чуството че лятото ще бера ядове ако го послушам.Благодаря ви предварително
Той колегата
kuuuuuul написа:
Има толкова много изписано по темата,който го мързи да чете обикновено се набутва,ама парите са си негови.
Тъй че бягаш в магазина при същите специалисти и питаш за модел дето работи дори на лунната светлина. И внимателно щото ги продават само под рафта.
:partyman:
Виж темата съм е прочел,но никъде няма описан подобен казос,ако няма с какво да помогнеш подмини ,все пак тази тема е за да се разискват различни ситуации или въпросите трябва да са степен на дипломиран инженер за да получат адекватен отговор.
jorko__82 написа:
Здравейте,имам следния въпрос . Имам съществуваща система за топла вода която се състои от два панела възможно най евтините по 2 кв. ползвам ги доста време но не съм доволен от крайния резултат,работят добре само лятото през другото време няма никой .Системата ми е със 120 л. бойлер с две семпертини медни тръби ф16 и тръбен път 30м. в двете посоки системата в момента е отворена със съд за вода 5 л. над панелите.В момента желанието мие да си сложа панели Бош ,бях се насочил към 1 бр. модела 5000 но човека в магазина ми каза че ще е малък и няма да може да грее бойлера и ми предложи да сложа два от 4000 като обосновоние дава че е много дълъг тръбния път.Другия вариант който ми предложи и да сложа вакумнотръбен но поне да е с 20 тръби иначе пак същата работа .Аз не съм специалист в областа на май доста ми завишава нещата и имам чуството че лятото ще бера ядове ако го послушам.Благодаря ви предварително
За 120л. бойлер е достатъчен само единият колектор.
Има нещо сгрешено или повредено в системата.
Е, зависи и колко вода ви е необходима. ....от топлата де.
m.eit - специалист
Трифон П.Трифонов написа:
jorko__82 написа:
Здравейте,имам следния въпрос . Имам съществуваща система за топла вода която се състои от два панела възможно най евтините по 2 кв. ползвам ги доста време но не съм доволен от крайния резултат,работят добре само лятото през другото време няма никой .Системата ми е със 120 л. бойлер с две семпертини медни тръби ф16 и тръбен път 30м. в двете посоки системата в момента е отворена със съд за вода 5 л. над панелите.В момента желанието мие да си сложа панели Бош ,бях се насочил към 1 бр. модела 5000 но човека в магазина ми каза че ще е малък и няма да може да грее бойлера и ми предложи да сложа два от 4000 като обосновоние дава че е много дълъг тръбния път.Другия вариант който ми предложи и да сложа вакумнотръбен но поне да е с 20 тръби иначе пак същата работа .Аз не съм специалист в областа на май доста ми завишава нещата и имам чуството че лятото ще бера ядове ако го послушам.Благодаря ви предварително
За 120л. бойлер е достатъчен само единият колектор.
Има нещо сгрешено или повредено в системата.
Е, зависи и колко вода ви е необходима. ....от топлата де.

Ако са монтирали фи 22мм. тръбна линия нищо чудно това да е резултата!

Гледам че франсетата до 250 литра бойлер слагат фи 12 мм. медни тръби! :weedman:
jorko__82 - напреднал
Трифон П.Трифонов написа:
jorko__82 написа:
Здравейте,имам следния въпрос . Имам съществуваща система за топла вода която се състои от два панела възможно най евтините по 2 кв. ползвам ги доста време но не съм доволен от крайния резултат,работят добре само лятото през другото време няма никой .Системата ми е със 120 л. бойлер с две семпертини медни тръби ф16 и тръбен път 30м. в двете посоки системата в момента е отворена със съд за вода 5 л. над панелите.В момента желанието мие да си сложа панели Бош ,бях се насочил към 1 бр. модела 5000 но човека в магазина ми каза че ще е малък и няма да може да грее бойлера и ми предложи да сложа два от 4000 като обосновоние дава че е много дълъг тръбния път.Другия вариант който ми предложи и да сложа вакумнотръбен но поне да е с 20 тръби иначе пак същата работа .Аз не съм специалист в областа на май доста ми завишава нещата и имам чуството че лятото ще бера ядове ако го послушам.Благодаря ви предварително
За 120л. бойлер е достатъчен само единият колектор.
Има нещо сгрешено или повредено в системата.
Е, зависи и колко вода ви е необходима. ....от топлата де.
Тези колектори които са в момента не са селективни ако това има значение .Те първо бяха на бойлер 80 литра и беше ок но след смяна на бойлера явно са недостатъчни така предполагам.
  • 1
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 137

Тема "Помощ при избор на вид слънчев колектор ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: