Най - вълнуващия въпрос зимно време.
пет юни 12, 2020 4:24 pmRumen89 написа:
Румба, само като съвет.
https://photos.app.goo.gl/sbfWkRcAY6f3eaEeA
Една, сметната добре, затворена система, заредена с гликол, нито прегрява, нито замръзва.
Дрън-бръм също били безпроблемно, но за тях Евгени, Андри и др. могат да кажат.
Не ти трябва нещо, което ще трябва да го мислиш дали няма да прегрее, ако те няма за ден, или пък да го топлиш зимата.
Тоя човек, ако го питат, ще каже- супер е и направо без пари.
Rumen89 - специалист
Благодаря за снимката.
Закупих системата и няма как да прегрее, тъй като съда има отдушник през който ще изхвърли водата. Отделно управлението има опция когато достигне 100 градуса започва да му налива вода от водопровода.
Опциите, които описваш, се отнасят за критични ситуации.
Съжалявам, че сега ми попадна.
Ползвай така, че да не се стига до там и със здраве!
Един бърз въпрос, понеже много е изписано и много различни мнения.
Слънчев колектор Bosch 5000 TF дали няма да е твърде голям за един бойлер 120л примерно?
Системата ще е в планински район, 1200м надморска височина, сравнително прохладен климат.
LazarGanev - "Велик майстор"
Голям е, подходящ е за 150-200л
plam 12 - помощник
Здравейте, вече цяло лято та и сега дрейнбег системата работи перфектно и днес реших да почистя филтъра на помпата и кво да видя течността е мътна , тъмна и филтъра пълен с боклуци.Когато я подкарах в началото тя работеше две седмици с вода после я източих промих системата и налях 5 литра пропиленгликол и 5 литра йонизирана вода и така 6 месеца до днес. На какво се дължи тази мръсотия разширителния ми съд е от хром никел полипропилен тръби и само серпентината в бойлера но преди да подкарам нещата и прекарах преобразувател за ръжда.,
Andri01 - майстор
Вината е в сарпентината. Въпреки преобразователя,тя пак прави ръжда, той се измива постепенно! :(
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз пък бих казал, че проблема е в наличието на въздух в ДБ системите :cool: . Ако системата е класическа затворена, под налягане - няма кислород, няма ръжда :wink:
Andri01 - майстор
А ако е направена така,че да се върти един и същ въздух,както при затворените системи? Или в тях няма въздух? :? С неръждаема серпентина този въпрос е решен!
П.С.: Лично съм описвал тука случай на серпентина "Теси"-абсолютен боклук-окалина и ръжда! гаранционно върнат!!!
В затворената, от къде въздух? Аз знам за въздух в мембраната и малкото при първото пълнене, който се отделя, през обезвъздушителят.

Тема "Помощ при избор на вид слънчев колектор ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: