Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз много пъти съм казвал, че моите инсталации са основно такива - с термовентил, една помпа, монтирана на малкия кръг, която върти през радиаторите и през бойлера. Бойлерът е на малкия кръг (заедно с котела), като по този начин той е с приоритет. На входа или на изхода на серпентината има двупътен термовентил (с ел. задвижка или с термоглава с изнесен сензор), който да затвори потока през серпентината за да засили потока през радиаторите. Просто и сигурно. Ако има подово трябва още една помпа разбира се
димитар кисиов - специалист
LazarGanev написа:
Аз много пъти съм казвал, че моите инсталации са основно такива - с термовентил, една помпа, монтирана на малкия кръг, която върти през радиаторите и през бойлера. Бойлерът е на малкия кръг (заедно с котела), като по този начин той е с приоритет. На входа или на изхода на серпентината има двупътен термовентил (с ел. задвижка или с термоглава с изнесен сензор), който да затвори потока през серпентината за да засили потока през радиаторите. Просто и сигурно. Ако има подово трябва още една помпа разбира се
Тази схема е внедрена във всеки автомобил вместо бойлер имаме радиаторче за парно няма авто фирма ползваща друга схема сигорно има защо
Здравейте! Нов съм във форума, изчетох доста информация,но ми е вече доста объркано в главата!
Време е да се спра на система. Моля ви за помощ в избора:
1. Дали конвектори (произведени от клима 2000) или ал, радиатори?
2. дали с медни тръби или с ал. влошка?
3. котел комбиниран или само за пелети? (имам оферти за Виадрус с горелка на бисолид гп32 , или Дакон Ера 25)
Ще се отоплява 120 кв.м. обща площ(височина 2.50м) 2 бойлера по 80л. Имам 8 см външна изолация, тройни стъклопакети с 6 камерна пвц дограма,. И 10см вата на всички тавани с Гипсокартон!

В старата къща,която живея сме на въглища и не ми се занимава повече с прах и хамалогия, но умишлено едната оферта е исках с котел на твърдо и пелети. Въпроса е да се избере вариант който е непретенциозен към пелети,понеже голяма част са некачествени? Благодаря предварително.
Къщата е до Пловдив(незнам дали има значение)
LazarGanev - "Велик майстор"
Малко си чел форума, продължавай :wink:
filmatoplo - майстор
Класика в жанра за тази зима -комплект котел с горелка Грейко ерби 20 , ал радиатори с термоглави .
n.ganev - майстор
filmatoplo написа:
с термоглави .
ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!
Благодаря Ви. А самите тръбни магистрали, до радиаторите има ли смисъл да са медни ?
LazarGanev - "Велик майстор"
С пелетен котел няма смисъл, тъй като температурите са максимум 80*С
filmatoplo - майстор
:) Има защото с мед ще си пиеш питието и няма да знаеш за проблем по тръбите , с алуминиева вложка -ще бъдеш винаги нащрек :wink: .
LazarGanev - "Велик майстор"
Pex-Al-Pex тръбите съм ги отписал преди 10-тина години :cool: . Алтернативата на медните за мен е ППР със стъклофибри - досега не са ме дънили за толкова години

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: