Най - вълнуващия въпрос зимно време.
stoyanstoyan - специалист
Az sam s kotel toby na rubin i sym dovolen
izvinqvam se za pravopisa
KillindSpree - помощник
filmatoplo написа:
Много добре се държи котела с горелката , особено съм удивен от 30ката като котел .
Какъв разход дава горе долу за 24 часа
filmatoplo - майстор
Чувал и половина , винаги го пълни бидона до горе водоравно и толкова побира от сутрин до сутрин .Няма термоглави и стаен термостат -само изолация :wink: .
rosso666 - специалист
А каква е температурата на изходните газове ако сте я мериили.
filmatoplo - майстор
Не съм я мерил , може да си държиш ръката 80-90 гр там някъде .Питах го дали е чистил котела -той каза че тръбите са почти гола ламарина без налеп .Пелетите са от фирма Трон -Казанлъшко .
filmatoplo - майстор
Някой слагал ли е пелетна горелка с мощност до къде 150 -200 киловата , :? към кой модел да се насоча .
filmatoplo - майстор
За отопление на хотел , има котел на твърдо гориво Линитомат , по спомен е към 200 киловата .
miroki - майстор
Ако няма подходящ, направи каскада.
filmatoplo написа:
За отопление на хотел , има котел на твърдо гориво Линитомат , по спомен е към 200 киловата .
Здравейте на всички.от няколко дни попаднах на този сайт който е изключително интересен!!! естествено попаднах тук търсейки решение на един наболял въпрос...искам да сложа пелетна горелка на моя bocsh solid 2000b.ще се радвам ако ми помогнете с избора на горелката.отоплявам двуетажна къща с около 85 квадрата етажа! имам алуминиеви радиатора общо!
170 глидера-H600
1-лира
и един бойлер 80 литра!
не мога да преценя каква мощност да бъде горелката..а след това и каква марка-като не желая да капризна от към пелети!
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО ЩЕ СЕ ОТЗОВАТ И МИ ПОМОГНАТ!!! :wink:

Тема "Котел на пелети?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: